::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7584"}
Jak powiedział podczas niedzielnej uroczystości prezes OSP Gnieszowice, druh Jerzy Dziewiątak, jednostka powstała w 1931 roku, a już rok później otrzymała pierwszy sztandar, który zaginął w trakcie II wojny światowej. Kolejne sztandary fundowano w roku 1947 i 1986.Ten więc, który strażacy otrzymali obecnie, jest czwartym z kolei.
Sztandar został poświęcony podczas uroczystej mszy świętej w kościele pocysterskim w Koprzywnicy, a następnie oficjalnie przekazany druhom w trakcie uroczystości przed remizą.
Gratulacje z okazji otrzymania nowego sztandaru złożyli na ręce prezesa jednostki m.in. starosta sandomierski Marcin Piwnik i wicestarosta Grażyna Szklarska, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Swajda oraz burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "TN".
::news{"type":"see-also","item":"215398"}
cio?19:56, 15.09.2024
a coz ty wielki tn masz wspolnego z gnieszowicami
wz TN12:52, 16.09.2024
Faktycznie wielki TN skoro skoro taki intelektualista wchodzi na strony portalu i wstawia ciągle taki sam komentarz...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Spór o nowe bloki przy ul. Okrzei w Sandomierzu
Jak będzie ta wizja lokalna to niech zajdą radni na basen. Walory artystyczne łogrodzenia z siatki i brudnego dachu są nie do przecenienia. OKB powinno zadeklarować że zrobi takie samo ogrodzenie, wtedy będzie wszystko OK. A i walory zieleni na "cyganach" od 200lat zaniedbanych są równie wspaniałe i nie do przecenienia, no piękne jak gęsia wólka, wpiszcie do jakiegoś rejestru zabytków zieleni. Czy w tym mieście ktoś się kiedyś obudzi? A może szykuje się jakiś bloczek na Hucie i OKB będzie konkurencją?. A prezes B. nic się nie wypowiada w tej kwestii może jakiś "Nowy Sandomierz" 2026/2027 się ujawni niebawem ?
patriot
22:02, 2026-05-25
KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrał Ligę Mistrzyń! [ZD
Po pierwsze KTS nie jest aktualnym mistrzem Polski. Dzięki *%#)!& błedowi genialnego trenera Nęcka w pierwszym finałowym meczu w Rzeszowie kończącym ubiegły sezon wystąpiły trzy zawodniczki chińskiego pochodzenia. Efekt walkower dla Rzeszowa i tytuł mistrzowski, Po drugie ogromnym nadużyciem jest uzywanie nazwy Tarnobrzeskie zawodniczki. Żadna z tych zawodniczek nie ma nic współnego z naszym miastem. Normalnie w przeddzień meczu zlatują się do Polski przywożone są do hotelu, następnie rano rozruch, później mecz kolacja ,kasa i do zobaczenia na następnym meczu.
myslaw55
21:58, 2026-05-25
Potrącenie rowerzysty w Tarnobrzegu
Czy nie jest tak, że rowerzysta nie powinien przemieszczać się po chodniku?
Leworządny
19:58, 2026-05-25
Potrącenie rowerzysty w Tarnobrzegu
Ale jak? Przecież po tej stronie gdzie nastąpiło zdarzenie nie ma ścieżki rowerowej, więc jakim prawem została pani ukarana?
Stach
15:59, 2026-05-25