Były wzruszenia, łzy, radość i duma. W „Wozowni” w Parku Dzikowskim w Tarnobrzegu odbył się wyjątkowy pokaz mody. Na scenie, w roli modelek i modeli, zaprezentowali się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
[FOTORELACJA]3920[/FOTORELACJA]
Takiego pokazu mody nie było w naszym regionie nigdy wcześniej. Uczestnicy WTZ i ich opiekunowie przygotowywali go 7 miesięcy. Sami stworzyli kreacje, wykorzystując do tego ubrania z „ciuchlandów”. Wbrew stereotypom i ograniczeniom wynikającym z niepełnosprawności, wykazali się fantastyczną kreatywnością i odwagą.
– Jesteśmy dorosłymi kobietami i mężczyznami. Pamiętajcie o tym. Pokazujemy różnorodne stroje, bo każdy z nas jest różny. Jesteśmy inni, a zarazem wszyscy tacy sami. Człowiek, osoba, istota, kobieta, mężczyzna. Stroje podkreślają nasze piękno – mówi współprowadzący pokaz jeden z uczestników WTZ.
Na scenie zaprezentowało się przeszło 30 modelek i modeli. Niektórym pomagali opiekunowie z WTZ, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie pokazu.
– Chciałabym podziękować wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu tego pokazu. Przede wszystkim Dariuszowi Chmielowcowi, który przyjął nas w „Wozowni”, wpuścił nas na scenę i potraktował jak domowników tego niesamowitego miejsca – stwierdziła Barbara Godzina, terapeutka z WTZ i pomysłodawczyni pokazu.
Lista podziękowań była dużo dłuższa. Znaleźli się na niej m.in. dyrektor Marcin Pilarski i młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którzy zadbali o profesjonalne uczesania uczestników pokazu, Monika Magda i tancerki zespołu FRAM, które pomogły w zrobieniu makijażu oraz byli i obecni pracownicy WTZ, którzy uczestniczyli w przygotowanie pokazu.
Sama prezentacja strojów bardzo spodobała się publiczności, która wypełniła salę widowiskową „Wozowni”. Kolejne wejścia modelek i modeli witane były głośnymi brawami. Rozmach pokazu i zaangażowanie modelek i modeli zrobiło też wielkie wrażenie na profesjonalnie zajmującej się modą, znanej projektantce Justynie Gamoń – Wesołowskiej.
Wyraźnie wzruszona prezes prezes Fundacji Artystycznej GA MON pogratulowała organizatorom i uczestnikom, mówiąc, że udowodnili, że moda nie nie ma ograniczeń. Justyna Gamoń - Wesołowska zaprosiła też modelki i modeli z WTZ do udziału w największej, profesjonalnej imprezie modowej jaka odbywa się w tej części Polski – w Nadwiślański Fashion Week. Zostało to przyjęte tak przez uczestników pokazu, jak i widownię, olbrzymim aplauzem.
– Wszyscy byliście wspaniali. Patrząc na was, od razu przypomniała mi się piosenka zespołu Dwa Plus Jeden „Chodź, pomaluj mój świat”. Dziś to zrobiliście, pomalowaliście świata na kolorowo – stwierdził kierownik warsztatów Cezary Jakubik.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz