[FOTORELACJA]6783[/FOTORELACJA]
To jedna z odmian radioterapii polegająca na podawaniu bardzo wysokich dawek promieniowania w krótkim odstępie czasu. Jednorazowo można podać dzięki niej 40-50 grejów.
– Od innych radioterapii różni się tym, że podajemy bardzo małe objętości i pole promieniowania jest niewielkie. Minusem każdego leczenia w tym zakresie jest to, że podajemy promieniowanie w tkanki, które są zdrowe. W przypadku radioterapii stereotaktycznej jest to bardzo minimalny zakres. W efekcie tego guz obumiera bardzo szybko – mówi doktor nauk medycznych Marcin Sawicki, kierownik zakładu radioterapii.
Kadra tarnobrzeskiego szpitala przeszła wykwalifikowane szkolenie, by móc stosować tę metodę.
Zakład Radioterapii w ostatnim czasie odnotował około 30% wzrost liczby pacjentów, może jednak ich przyjmować jeszcze więcej. Korzyścią jest chociażby fakt krótkiego oczekiwania na leczenie.
Więcej o nowej technologii w tarnobrzeskim szpitalu w kolejnych wydaniach "Tygodnika Nadwiślańskiego".
[ZT]212383[/ZT]
1 0
Na papierze i w necie wszystko ładnie wygląda a jak w realu?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz