W poniedziałek, 5 maja, o godzinie 9:00 rozpoczęły się matury. Dzisiaj absolwenci szkół średnich podchodzą do matury pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym. Zobaczcie zdjęcia z Zespołu Szkół nr 3 w Tarnobrzegu.
[FOTORELACJA]9328[/FOTORELACJA]
Tegoroczne matury pisemne odbędą się w dniach od 5 do 22 maja, natomiast część ustna od 9 do 24 maja.
W poniedziałek 5 maja o godzinie 9:00 rozpoczęła się matura pisemna z języka polskiego na poziomie podstawowym.
W tarnobrzeskim Zespole Szkół nr 3 im. gen. W. Sikorskiego znanego jako "Budowlanka" w pięciu salach łącznie 72 uczniów z liceum ogólnokształcącego oraz z technikum przystąpiło do tegorocznych matur.
– Wierzymy w to wszyscy, że są dobrze przygotowani, ponieważ nauczyciele przez ostatnie kilka lat poczynili bardzo dużo starań, aby dobrze ich przygotować do tego najważniejszego egzaminu w ich życiu. Mam nadzieję, że młodzież bez problemu sobie z tym poradzi. Widać też po ich reakcjach zdenerwowanie, czyli jest to pozytywny aspekt matury, jak i znak tego, że są dobrze przygotowani – powiedział Rafał Sawicki, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Tarnobrzegu
[ZT]221884[/ZT]
0 0
Matury to coś stresującego nie do opisania. Razem z polską szkołą, tak samo stresującą.