Zamknij
REKLAMA

W Nowej Dębie powstały wyniesione przejścia dla pieszych

14.58, 26.01.2022 gaw Aktualizacja: 15.13, 26.01.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Nowej Dębie powstały nowoczesne przejścia dla pieszych. Pasy zlokalizowane zostały na ruchliwych ulicach. Łączny koszt inwestycji to ponad 150 tys. zł.

Wyniesione przejścia dla pieszych pojawiły się w trzech lokalizacjach w Nowej Dębie: na ul. Krasickiego - skrzyżowanie z Al. Zwycięstwa, na ul. Krasickiego - skrzyżowanie z ul. Żeromskiego oraz na ul. Szkolnej, przy liceum. Ich budowa ma poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu.

"Po pierwszym poruszają się uczniowie do Szkoły Podstawowej nr 2, w dwóch kolejnych przypadkach uczniowie uczący się w budynku Zespołu Szkół nr 1 (licealiści i uczniowie szkoły podstawowej) oraz rodzice z przedszkolakami przechodzący do P1" - informuje Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Zobacz także: 

- Seminarium z wicemistrzem świata w kick-boxingu. Zebrane pieniądze wspomogą leczenie byłego piłkarza Siarki Tarnobrzeg

Zakres prac obejmował przebudowę nawierzchni w miejscu pasów, zastosowanie odpowiedniego oznakowania, czujników ruchu oraz oświetlenia przejść po obu stronach jezdni.

Lampy LED zamontowane tuż nad znakiem drogowym wykrywają zbliżającego pieszego i aktywują lampy po drugiej stronie przejścia. Dodatkowym elementem podnoszącym bezpieczeństwo są punktowe elementy odblaskowe na jezdni, tzw. "kocie oczka", które informują kierowcę, że zbliża się do przejścia dla pieszych. Przejścia wyniesione względem istniejącej jezdni wykonane zostały z kostki brukowej o grubości 8 cm.

Zadanie zostało zrealizowane przez firmę "DROMECH" z Niska. Jego wartość wyniosła: 151 tys. zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych w wysokości 119 tys. zł.

Podobne przejścia dla pieszych planowane są także przez starostwo na ul. Jana Pawła II (to droga powiatowa).

(gaw)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%