Pobiegli wśród kwitnących sadów [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Pobiegli wśród kwitnących sadów [zdjęcia]

0
1 z 10

Zawodnicy z różnych stron Polski uczestniczyli dzisiaj w X Biegach Kwitnących Sadów. Do pokonania mieli dość wymagające, a jednocześnie bardzo malownicze trasy prowadzące przez Sandomierz i część gminy Samborzec.

Dla uczestników przygotowano dwie trasy biegowe – na dystansie 10 i 5 kilometrów oraz 10-kilometrową trasę nordic walking. W biegu głównym brało udział około 100 osób, w dwóch pozostałych – odpowiednio 47 i 18 zawodników.

Start odbył się na Podwalu Dolnym w Sandomierzu. Trasy wiodły między innymi w rejonie Wzgórza Salve Regina, następnie przebiegały przez część gminy Samborzec, wśród kwitnących sadów. Były wymagające ze względu pagórkowate ukształtowanie terenu.

Wśród osób, które wybrały dystans 10 kilometrów była Monika Kapała z Tarnobrzega.

Ten start to element moich przygotowań do udziału w Biegu Rzeźnika, organizowanego w czerwcu w Bieszczadach. Biegam oczywiście regularnie, zwykle trzy razy w tygodniu. W tym wydarzeniu biorę udział drugi raz, przed rokiem wybrałam krótszy dystans – powiedziała pani Monika.

Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podkreślił, że głównym celem wydarzenia jest aktywizacja mieszkańców i propagowanie zdrowego stylu życia.

– Biegi Kwitnących Sadów wpisały się już na stałe do kalendarza imprez sportowych i cieszą się dużym zainteresowaniem. Zawodnicy chętnie wracają do Sandomierza, by zmierzyć się z wyznaczonymi trasami. Bieg główny jest wymagający, trzeba mieć trochę doświadczenia, ale do pokonania – mówił Paweł Wierzbicki.

Dekoracja zawodników zaplanowana jest na popołudnie.

Więcej o wydarzeniu w „Tygodniku Nadwiślańskim”.

 

 

 

1 z 10

Zostaw odpowiedź