Przedstawiciele samorządów "zero plus" piszą do premiera. – Jesteśmy gorszym sortem – mówi burmistrz Sandomierza - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Przedstawiciele samorządów “zero plus” piszą do premiera. – Jesteśmy gorszym sortem – mówi burmistrz Sandomierza

5

Przedstawiciele 21 samorządów z województwa świętokrzyskiego wystąpili do premiera Mateusza Morawieckiego z krytyką podziału pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Uważają, że był to podział mało transparentny i dyskryminacyjny. Wśród sygnatariuszy listu jest burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.

Pismo skierowane do szefa rządu podpisali włodarze miast i gmin, które w ostatnim rozdaniu funduszy nie otrzymały żadnych pieniędzy.

Sandomierz, jak przypomina Marcin Marzec, już po raz drugi znalazł się w gronie samorządów “zero plus”. W ostatnim naborze zostały złożone wnioski dotyczące zadaszenia “Orlika” przy Szkole Podstawowej numer 1, budowy domu dziennego pobytu dla seniorów oraz dostosowania obiektów użyteczności publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Burmistrz uważa, że cała sytuacja jest niesprawiedliwa i wymierzona przeciwko mieszkańcom.

Jesteśmy gorszym sortem, a nie zgadzamy się na to. Dziś to my jesteśmy włodarzami miasta, jutro będzie ktoś inny, ale te środki zostaną tu na lata, i będą służyć mieszkańcom – mówi Marcin Marzec.

Autorzy listu napisali, że fundusze zostały rozdzielone “wybiórczo, bez merytorycznego uzasadnienia i równego traktowania” i bez uwzględnienia potrzeb obywateli.

 „Brak merytorycznego klucza, jasnych kryteriów oceny i punktacji oraz pełnej transparentności w podziale wypracowanych przez całe społeczeństwo funduszy powoduje wykluczenie dużej części naszych lokalnych społeczności z możliwości udziału w zrównoważonym rozwoju kraju” – podkreślają samorządowcy.

Udostępnij

5 komentarzy

  1. wojewodztwo sandomierskie na

    ostatnia szansa sandomierza to rok 1975 komu sandomierzanie zawdzieczaja takie rozwiazanie niech odpowiedza sobie sami

  2. skoro jestescie gorsi to musicie sie postarac zeby byc lepsi szanowny panie burmistrzu ot i cala tajemnica