Samorząd będzie sprzedawać działki obok szpitala

0

Rada powiatu sandomierskiego podjęła uchwałę o wystawieniu na sprzedaż 28 działek budowlanych. Pod młotek pójdzie też i dwuhektarowa działka inwestycyjna.

Działki budowlane położone są na około 2 hektarowej parceli, obok sandomierskiego szpitala. Powiat już wcześniej próbował sprzedać tę działkę w całości, ale z powodu braku chętnych postanowił ją podzielić na mniejsze działki budowlane i w ten sposób zbyć grunt. Każda działka ma powierzchnię około 8 arów. Pomiędzy nimi wytyczono drogi wewnętrzne. Są to grunty przeznaczone do zabudowy jednorodzinnej.

Teren, na którym położone są działki jest uzbrojony, położony przy ulicy Milberta, w pobliżyuszpitala i przyszpitalnego osiedla bloków mieszkalnych. Szacowana cena ara działki ma wynosić około 6,5 tys. zł.

Powiat planuje sprzedać również ponad 2 hektarową działkę inwestycyjną przy ulicy Lubelskiej. W tej chwili trwa jej wycena, ale ja szacuje starosta, jej cena nie powinna być niższa niż 6 tys. zł za ar. Sprzedaż tych wszystkich gruntów ma ruszyć na początku grudnia.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.