Sandomierz. Konkurs na stanowisko dyrektora SCK już rozstrzygnięty - Tygodnik Nadwiślański
środa, 26 stycznia
reklama

Sandomierz. Konkurs na stanowisko dyrektora SCK już rozstrzygnięty

0

Rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Sandomierskiego Centrum Kultury. Wygrała go Katarzyna Radziwiłko.  

O stanowisko szefa SCK ubiegał się również Grzegorz Świtalski, anglista, muzyk, pomysłodawca i organizator festiwalu „Dookoła Wody”.

W poniedziałek, 29 listopada kandydaci zaprezentowali przed sześcioosobową komisją konkursową swoje koncepcje programowe i finansowe funkcjonowania SCK. Komisja postanowiła rekomendować burmistrzowi na dyrektora placówki Katarzynę Radziwiłko.

– Przedstawiła ona bardzo konkretne pomysły. Katarzyna Radziwiłko ma duże doświadczenie w kierowaniu grupą osób. Ma również bogate doświadczenie  w zdobywaniu środków zewnętrznych. Jej dotychczasowa praca polegała w głównej mierze na pozyskiwaniu grantów i realizowaniu różnych projektów. Komisji  spodobały się też pomysły na samo funkcjonowanie SCK –  dwutorowe, nastawione na turystów oraz na mieszkańców. Uważamy  bowiem, że sandomierzanie  zasługują na to, aby pewne działania były skierowane stricte do nich, a nie tylko pod kątem turystów odwiedzających nasze miasto – powiedziała Aneta Przyłucka, przewodnicząca komisji, sekretarz miasta.

Konkurs ogłoszony został w związku z tym, że obecnemu szefowi placówki Wojciechowi Duminowi kończy się kontrakt.

Nowa dyrektor ma objąć stanowisko od 1 lutego 2022 roku.

Dr Katarzyna Radziwiłko jest pracownikiem Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się naukowo archeologią publiczną. Wcześniej pracowała między innymi w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich Polskiej Akademii Nauk,  Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.  Jest od lat związana z Górami Wysokimi w gminie Dwikozy.

Więcej na temat nowej dyrektor SCK i jej planów w „Tygodniku Nadwiślańskim”.

fot. Facebook

na zdjęciu: Katarzyna Radziwiłko.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.