Sandomierz. Szpital wznowił odwiedziny - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Sandomierz. Szpital wznowił odwiedziny

0

Od dziś (środy, 13 kwietnia), po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu wznowił odwiedziny chorych. Obowiązują jednak pewne ograniczenia.

Jak informuje dyrekcja szpitala, podjęta decyzja ma związek z coraz mniejszą liczbą przypadków zachorowań na COVID-19 na terenie kraju.

Placówka określiła zasady, do jakich muszą stosować się odwiedzający. Nie mogą oni mieć objawów infekcji wirusowej i cierpieć na chorobę zakaźną. Odwiedziny możliwe są codziennie, ale w wyznaczonych godzinach – od 13 do 16. Odwiedzanie pacjentów w terminalnej fazie choroby dozwolone jest również o innych porach, po uzyskaniu zgody ordynatora, kierownika oddziału lub lekarza dyżurnego.

 Do chorego może przyjść tylko jedna osoba. Jednorazowo w sali może przebywać maksymalnie dwóch odwiedzających, przy czym wizyta nie może trwać dłużej niż 20 minut.

Obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu oraz noszenie maseczek, w sali intensywnego nadzoru i Oddziale Intensywnej Terapii trzeba dodatkowo założyć fartuch.

Pełna lista zasad zamieszczona jest pod tym linkiem:

https://sand.pl/index.php/78-menutop/845-komunikat-odnosnie-odwiedzin

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.