reklama
Sandomierz. W szpitalu coraz więcej chorych na COVID-19. Zdecydowana większość to osoby niezaszczepione - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Sandomierz. W szpitalu coraz więcej chorych na COVID-19. Zdecydowana większość to osoby niezaszczepione

0

W Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego przybędzie łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Jest to konieczne, ponieważ liczba chorych wymagających hospitalizacji rośnie, i to w szybkim tempie.

Zgodnie z decyzją wojewody świętokrzyskiego w sandomierskiej lecznicy wydzielonych zostanie 20 dodatkowych łóżek dla chorych na COVID-19.

Teraz w szpitalu jest 51 takich miejsc, w tym sześć stanowisk respiratorowych. – Obecnie zajętych jest 46 łóżek. Dysponujemy małą rezerwą, ale przed nami jest weekend. Wypisów w tym czasie raczej nie będzie. Dlatego można się spodziewać, że miejsca szybko się zapełnią – mówił w piątek rano (3 grudnia) dr n. med. Marek Kos, dyrektor sandomierskiego szpitala.

Wśród hospitalizowanych z powodu COVID-19 przeważają pacjenci niezaszczepieni, tylko kilkoro to osoby zaszczepione. – Warto się szczepić, gdyż to nas zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem choroby – przypomniał dyrektor Kos.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.