Słodko, ale jednocześnie dietetycznie na warsztatach i poczęstunku w Chwałkach w gminie Obrazów [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Słodko, ale jednocześnie dietetycznie na warsztatach i poczęstunku w Chwałkach w gminie Obrazów [zdjęcia]

0
1 z 12

Słodycze mogą być dietetyczne – przekonywały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich “Chwałowianki”, a cukiernicy i dietetyczka pokazywali, jak je zrobić. Po warsztatach przed świetlicą wiejską w Chwałkach odbyła się degustacja.   

W czasie pierwszej części kilkugodzinnych warsztatów ich uczestniczki uczyły się, pod okiem właścicielki jednej z sandomierskich cukierni, Diany Cieniek i jej mamy, robić torty. Efektem wspólnej pracy były trzy okazałe ciasta. Później panie upiekły kilka rodzajów dietetycznych ciasteczek. Wskazówek udzielała im dietetyczka Agnieszka Chmielewska. W pracy wykorzystano sprzęt gospodarstwa domowego i produkty spożywcze zakupione w ramach projektu “Chwałowianki sztukę cukierniczą poznają i na słodko – dietetyczny poczęstunek do sadu zapraszają”.

Wszystkie smakowitości trafiły po warsztatach na stół.  Były na nim również musy jogurtowo – owocowe oraz owoce i kompot.

Z zaproszenia na poczęstunek skorzystali mieszkańcy sołectwa, a także sympatycy Chwałowianek z Sandomierza i ościennych miejscowości. Była również delegacja pań ze Stowarzyszenia Kobiet Ambitnych w Bilczy.

1 z 12
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.