Tarnobrzeski radny zagrał w serialu!

3

Radnego Miejskiego Sławomira Partykę będzie można niebawem zobaczyć w telewizji. I to u boku Artura Żmijewskiego.

– Od znajomego dowiedziałem się o naborze statystów do serialu „Ojciec Mateusz”. Po przesłaniu krótkiej noty biograficznej i kilku fotografii dostałem zaproszenie na plan. Zawsze byłem bardzo ciekawy jak wygląda produkcja takich seriali. Chciałem poznać to stojąc przed kamerą, a nie tylko w roli „gapia” – widza, który przygląda się z boku – mówi S. Partyka.

Na planie „Ojca Mateusza” spędził cztery dni. Codziennie ponad dziesięć godzin. Nie tylko statystował, ale także dostał okazję do sprawdzenia swoich umiejętności aktorskich.

om3

– Rola statysty to głównie drugi, a nawet trzeci plan, czyli tło. Ale zdarza się też zagrać małe epizody. W drugim dniu planu zdjęciowego otrzymałem małe zadanie aktorskie – rolę natarczywego dziennikarza, który dopytuje chłopca dlaczego podpalił las. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Trzeba było stanąć w oku kamery, wcielić się w zadaną rolę i przekonująco ją odegrać. Myślę, że się udało – po niewielkiej liczbie dubli – i mam nadzieję, że scena nie zostanie wycięta – opowiada. – Ciekawym było też doświadczenie magii telewizji polegającej na tym, że na przykład gdy w rzeczywistości podczas zdjęć pada deszcz, na ekranach naszych telewizorów ukazuje się scena w słonecznej scenerii.

To nie koniec przygody tarnobrzeskiego radnego serialem. Został bowiem zaproszony także do udziału w grudniowych zdjęciach. (rn)

Podziel się:

3 komentarze