Terytorialsi pomogli sandomierskiemu schronisku [zdjęcia]

0

Świąteczny prezent otrzymali od terytorialsów podopieczni sandomierskiego schroniska dla zwierząt, czyli Przytuliska na Wiśniowej. Żołnierze dokończyli budowę wybiegu dla psów. Przywieźli również zapas karmy.

Z inicjatywą pomocy schronisku wyszli sami żołnierze sandomierskiego 102 Batalionu Lekkiej Piechoty. Przez kilka ostatnich dni, w piątek wspierani przez podchorążych z Wojskowej Akademii Technicznej, kończyli budowę wybiegu.

– Mamy bardzo dużą satysfakcję. Widzimy, że psiakom ten plac jest rzeczywiście potrzebny. Daje im dużo radości – powiedziała szeregowa Anna Pałach.

W ramach akcji “Świąteczna paka dla psiaka” terytorialsi złożyli się na karmę. Kupili jej ponad 220 kilogramów. W Wielką Sobotę transport dotarł do schroniska. Szeregowa Marta Korzynek, koordynatorka akcji podkreśliła, że jest to prezent na święta dla podopiecznych placówki. 

– Działamy zgodnie z zasadami: terytorialność, ochocze serca i znajomość lokalnych potrzeb. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej doskonale wiedzą, komu pomoc jest potrzebna i jak ją zorganizować. To była reakcja na potrzeby schroniska, wynikająca z dobrego serca – zaznaczył ppłk Arkadiusz Nenutil, dowódca 120 batalionu lekkiej piechoty.

Iwona Ciamaga, kierownik schroniska mówiła, że pomoc terytorialsów jest nie do przecenienia. Podkreśliła, że wybieg dla psów jest niezwykle potrzebny podopiecznym.

Zobacz także:
– Święconka 2020. Ksiądz przejechał przez miejscowość na wozie i poświęcił pokarmy [wideo]
– Heroiczna walka w stalowowolskim DPS-ie
– Dwa kolejne przypadki koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim. W tym dziecko

Mamy teraz możliwość wypuszczania psów bez smyczy, w grupach, nawet po kilkanaście. Możemy poobserwować, czy się tolerują czy nie, dzięki czemu późnej można je pogrupować. Poza tym w takich sytuacjach zwierzaki często się ze sobą zaprzyjaźniają. Zupełnie inna jest interakcja czworonogów prowadzonych na smyczy i puszczonych wolno – tłumaczyła Iwona Ciamaga.

Więcej w “Tygodniku Nadwiślańskim”.

Share.

Comments are closed.