Zamknij

W deszczu wędrują do sulisławskiego sanktuarium

11:29, 07.09.2020 MPlaza Aktualizacja: 13:18, 07.09.2020
Skomentuj

Tradycji, mimo niesprzyjających okoliczności, stało się zadość. Sandomierzanie wyruszyli w poniedziałek, 7 września do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Proszą o ustanie epidemii i zdrowie dla bliskich.

Pielgrzymkę rozpoczęła msza św. w katedrze, której przewodniczył ks. Marcin Grzyb, wikariusz parafii pod wezwaniem Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Wraz z nim Eucharystię sprawował ks. Zygmunt Gil, proboszcz parafii katedralnej.

Tym razem ze względu na padający od samego rana deszcz oraz wymogi sanitarne wynikające z pandemii pielgrzymuje mniej pątników niż zazwyczaj. Sprzed bazyliki katedralnej na trasę wyruszyło blisko 100 osób.

W drodze pątnicy zachowują wskazania służb sanitarnych, utrzymując odpowiedni dystans oraz zakrywając usta i nos. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwa grupa porządkowych i zespół medyczny. Śpiew prowadzi sandomierska grupa muzyczna.

- Idę w pielgrzymce do Sulisławic jedenasty raz. Jest to dla mnie czas oderwania się od codziennych spraw, czas zawierzenia się Maryi. Idę, żeby podziękować za miniony rok oraz by prosić o dalszą opiekę Maryi dla mnie, moich bliskich oraz tych, którzy powierzyli mi swoje intencje. Mimo że pada, mamy wielką radość w sercu - mówiła Aleksandra Banaś-Ślusarz.

Pielgrzymi z Sandomierza mają do pokonania 30-kilometrową trasę. Do Sulisławic dotrą w godzinach popołudniowych. O 18 w sanktuarium zostanie odprawiona msza św., której będzie przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz. Będzie również procesja różańcowa i Apel Maryjny u tronu Bolesnej Matki.

Zobacz także:

- Nie żyje mieszkaniec Nowej Dęby. Strażacy otworzyli drzwi mieszkania

- W Tarnobrzegu zderzyły się dwa samochody i motocykl

- Remis Wisły Sandomierz z ŁKS-em Łagów. Zobacz bramki

Historia sandomierskiego wędrowania do sanktuarium w Sulisławicach sięga lat przedwojennych i jest związana z osobą bł. ks. Antoniego Rewery.

- Potrzebujemy tego pielgrzymowania do Matki. Tradycja pielgrzymek do Sulisławic wiąże się z czasami epidemii, które nawiedzały nasze ziemie. Oddając się w opiekę Maryi, nasi pradziadowie doświadczali łaski oddalenia zagrożenia chorobą. Dlatego dziś też idziemy, aby prosić o ustanie epidemii oraz o zdrowie dla naszych bliskich - podkreślił Dariusz Skubiś.

(MPlaza)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

lollol

0 0

Jedni niosą w darze koronawirusa, a inni go otrzymają w darze 12:32, 07.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%