W Sandomierzu ruszyła Akademia Młodych Orłów

0

W Sandomierzu, jako jednym z dziesięciu miast powiatowych w kraju powstała Akademia Młodych Orłów, czyli szkółka piłkarska dla najmłodszych. Jest to projekt w całości stworzony i współfinansowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Oficjalnie Akademia Młodych Orłów ruszyła w Sandomierzu pod koniec września. Jak podkreśla Paweł Rybus, działacz świętokrzyskiego PZPN i trener koordynator projektu, fakt, że w ogóle w mieście powstała Akademia Młodych Orłów jest sporą nobilitacją dla Sandomierza. Dzięki temu najzdolniejsze dzieci z terenu całego powiatu będą mogły trenować pod okiem specjalistów.

piłka 1

Dzięki temu Sandomierz znalazł się w elitarnym gronie 26 miast w kraju, które ten projekt już realizują. W ubiegłym roku 16 AMO powstało w miastach wojewódzkich, natomiast w tym roku PZPN zdecydował się na uruchomienie kolejnych dziesięciu Akademii, w tym jedna z nich powstała właśnie w Sandomierzu. Jest to o tyle ważne, bo AMO daje możliwość szkolenia na najwyższym poziomie, według najlepszych wzorców i doświadczeń, pod okiem odpowiednio do tego przygotowanych trenerów. Poza tym, co niezwykle istotne, jest to szkolenie bezpłatne, a PZPN zapewnia sprzęt dla wyselekcjonowanej już grupy dzieci – mówi działacz.

piłka 3 piłka 2

Share.

Comments are closed.