W Tarnobrzegu rusza działalność telefonu zaufania dla dzieci - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

W Tarnobrzegu rusza działalność telefonu zaufania dla dzieci

0

Statystyki dotyczące przemocy wobec dzieci w ostatnim okresie wskazują, że aż 27% dzieci doświadczyło przemocy ze strony najbliższych. Podobnie prezentują się wyniki dotyczące przemocy seksualnej. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu otwiera “Niebieski Telefon”, aby pomagać najmłodszym. 

Telefon zaufania dla dzieci rusza ze swoją działalnością od poniedziałku, 23 listopada i dedykowany jest dzieciom, które doświadczają zjawisk związanych z przemocą w domu lub w szkole. Placówka zachęca również dorosłych i nauczycieli, którzy byli świadkami stosowania przemocy wobec dzieci.

Od przyszłego poniedziałku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu otwiera “Niebieski Telefon”, linię, przy której pod numerem 535-945-660,  dyżury będą pełnić pracownicy poradni. Z pracownikami poradni będzie można się kontaktować we wtorki w godzinach 16:00 – 18:00 i w czwartki w godzinach 11:00 –13:00.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Ognisko koronawirusa w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym
– Tarnobrzeg. Uwaga, ulica Sikorskiego będzie zamknięta! Jak przebiegają prace? [zdjęcia]
– Tarnobrzeg. Biedronka na Przywiślu już otwarta! Tłumy klientów [zdjęcia]

Tarnobrzeska akcja jest elementem kampanii ogólnopolskiej “Zakrywaj usta, ale nie milcz, gdy widzisz przemoc”, zainicjowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.