reklama
Więcej ozdób świątecznych na ulicach Tarnobrzega. Efekt finalny już 6 grudnia - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Więcej ozdób świątecznych na ulicach Tarnobrzega. Efekt finalny już 6 grudnia

0

Nowe ozdoby rozświetlą w tym roku ul. Kopernika, na placu Surowieckiego stanie ramka do selfie, zaś na placu Bartosza Głowackiego wysoka na prawie 12,5 m świetlna choinka. Efekt finalny będzie cieszył oko tarnobrzeżan już 6 grudnia!

Świątecznie ozdoby pojawią się na ulicach: Wyszyńskiego, Sikorskiego, Wyspiańskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego, a po raz pierwszy udekorowana zostanie ul. Kopernika do ronda Górników. Przyozdobione zostaną również ronda i skrzyżowania, m.in  skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z Sikorskiego, rondo Żołnierzy Górników oraz skrzyżowanie ulic Mickiewicza, Szpitalnej i al. Niepodległości. Dekoracje wolnostojące trafią na ronda: ks. Józefczyka, Małkowskich oraz Młodzieżowego Ruchu Oporu.

Zobacz także: 
– Staszów. Mieli kłopoty na kwarantannie. Zgon mężczyzny

W światełka ubrane zostaną drzewa przed budynkiem Urzędu Miasta na placu Surowieckiego. Pojawi się tu także cieszący się wielką sympatią  reniferek, a nowością będzie ramka z herbem miasta do selfie. W świąteczne dodatki przybrana zostanie też elewacja budynku Urzędu Miasta.

Oprócz dekoracji świątecznych będących własnością miasta – m.in. renifer, dekoracje fontann, duże bombki 3D, choinki ustawiane na rondach – każdego roku wynajmowane są nowe wzory dekoracji. W ramach tegorocznej umowy miasto ozdobi ponad 150 dekoracji latarniowych, wzdłuż ulic oraz na skrzyżowaniach, a także blisko 30 ozdób wolnostojących.

Zobacz także: 
– Miasto podpisało umowę z wykonawcą parkingów nad Jeziorem Tarnobrzeskim [zdjęcia]

Na placu Bartosza Głowackiego, oprócz zawieszanych zwyczajowo ozdób, w tym roku udekoruje wysoka na 12,5 m świetlna choinka. Ponadto przewidziany jest zakup choinek ciętych na każde z osiedli miasta. O dekorację tychże tradycyjnie zadbają mieszkańcy osiedli, miasto zabezpieczy światełka na każde drzewko.

Umowa najmu zawarta pomiędzy Miastem Tarnobrzeg a  Multidekor S.A. z siedzibą w Piastowie opiewa na kwotę brutto: 139 602,97 zł, co stanowi o niemal 50 tys. zł więcej niż w roku poprzednim.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.