Wiktorii walka o wszystko. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie ofiary nożownika

0

Niespełna miesiąc temu w galerii VIVO! Konrad K. jednym ciosem wojskowego noża złamał życie dziewiętnastoletniej Wiktorii Widak, absolwentki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli. Dziewczyna przeżyła, ale ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Kilka dni temu za pomocą portalu internetowego zrzutka.pl poprosiła o wsparcie finansowe na bardzo kosztowną rehabilitację. Dołączamy się do tego apelu!

Gdy w niedzielę wieczorem informacja o zbiórce trafi ła do sieci, zaczęła błyskawicznie rozprzestrzeniać się w mediach społecznościowych. Odzew był tak duży, że padły serwery strony zrzutka.pl. Chociaż przez pewien czas serwis nie działał i nie było możliwości wpłacania pieniędzy, to od niedzieli wieczorem do poniedziałku rano zebrano prawie 40 tysięcy złotych. Pod koniec dnia było już 90 tysięcy. W środę rano 140 tysięcy, a w piątek rano już 160.

Tylko do piątku informację o zbiórce udostępniono ponad 2y tysiący razy. Wśród osób, które podały dalej apel Wiktorii, był między innymi jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w kraju – Michał Pol, którego na Twitterze obserwuje ponad 460 tysięcy internautów. Historia 19-latki poruszyła rzesze zupełnie obcych jej osób. Już ponad 3,8 tysiąca z nich zdecydowało się wesprzeć ją finansowo. Jedni przelali po kilka złotych, inni nawet 2 tysiące – z potrzeby serca, czując, że sami mogli być na jej miejscu, gdyby tego feralnego dnia odwiedzili centrum handlowe w Stalowej Woli. (rn)

Wpłacać pieniądze możecie tutaj: https://zrzutka.pl/wiktoriawidak

O apelu Wiktorii piszemy w najnowyszym wydaniu TN – na str. 8, a o szczegółach śledztwa w sprawie ataku nożownika na str. 7

Share.

Comments are closed.