Za kilka dni do Sandomierza dotrą nowe autobusy. Teraz testowany jest "elektryk" - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Za kilka dni do Sandomierza dotrą nowe autobusy. Teraz testowany jest “elektryk”

0

Po Sandomierzu jeździ elektryczny autobus. Miejski przewoźnik, który go testuje, rozważa zakup w przyszłości podobnych pojazdów. Tymczasem już w najbliższym czasie na ulice miasta wyjadą nowe autobusy, ale z silnikami dieslowskimi.

Elektryczny autobus sanockiej firmy Automet został wypożyczony Zakładowi Komunikacji Miejskiej w Sandomierzu na kilka dni, do najbliższego piątku, 17 września. Jeździ on na trasie linii numer 1.

– Myślimy o zakupie trzech podobnych pojazdów. Planujemy w ramach kolejnego rozdania środków unijnych aplikować o fundusze na ten cel – powiedział Piotr Sołtyk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu.

Jak podkreślił prezes, takie autobusy są nie tylko ekologiczne, ale także niedrogie w użytkowaniu. Koszt przejazdu 200 kilometrów wynosi niecałe 30 złotych.

W najbliższych dniach tabor sandomierskiego zakładu uzupełni sześć autobusów firmy Solaris. Będą to pojazdy z silnikami spalinowymi, ale niskoemisyjne, spełniające najnowsze normy środowiskowe Euro6. Będą kosztować w sumie 6,7 miliona złotych. Gmina pozyskała na ten cel  85-procentowe dofinansowanie unijne.

W ten piątek pracownicy zakładu pojadą po odbiór autobusów. Zaczną one wozić pasażerów prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.