Zapowiedzi imprez 24-28 X

0

Spektakl z gwiazdami

STALOWA WOLA. 7 listopada o godz. 16.30 Miejski Dom Kultury zaprasza na spektakl pt. „Złodziej”. To komedia jedne­go z najpopularniejszych brytyjskich auto­rów Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka, który zagrał również tytułową rolę. Na scenie partnerują mu: Renata Dance­wicz, Izabela Kuna, Rafał Królikowski, Leszek Lichota i Jacek Braciak.

Bilety na spektakl w cenie 80 zł (par­ter) i 70 zł (balkon) dostępne są w MDK (telefon do kasy 15 842 09 61 lub 15 842 09 50). Można je również nabywać za po­średnictwem strony internetowej kupbi­lecik.pl (rs)

Dla naszych Czytelników przygotowa­liśmy zaproszenia na to przedstawienie. O tym w jaki sposób można je otrzymać poinformujemy wkrótce.

Andrus i kobiety

STALOWA WOLA. Są już dostępne bilety na spektakl „Dużo kobiet, bo aż trzy”, który zaprezentowany zostanie 28 listopada o godz. 19 w Miejskim Domu Kultury. Inicjatorem, reżyserem i go­spodarzem tego satyryczno-muzycznego widowiska jest Artur Andrus. Partnerują mu wyjątkowe kobiety, wybitne osobo­wości polskiej sceny rozrywkowej: Maria Czubaszek, Hanna Śleszyńska i Magda Umer (na zdjęciu). W programie spek­taklu usłyszeć będzie można dialogi sa­tyryczne oraz piosenki autorstwa między innymi Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskie­go, Artura Andrusa, a także składanki światowych przebojów. Artystom akom­paniują znakomici muzycy – trzech Woj­ciechów: Borkowski, Kaleta, Stec i Łu­kasz Borowiecki.

Bilety na przedstawienie w cenie 80 i 90 zł dostępne są w siedzibie MDK. (rs)

Norwegia po babsku

STALOWA WOLA. Stalowowolanka Jolanta Rydkodym – z zawodu nauczyciel­ka, z pasji podróżniczka, od zawsze ma­rzyła o zobaczeniu norweskich fiordów. W lipcu 2015 roku zorganizowała babską ekipę, wsiadła w samochód i z przyczepą kempingową wyruszyła na północ Europy. Przez Morze Północne dziewczyny dostały się do najdalej wysuniętego na południe punktu Norwegii. Tam zaczęła się ich skandynawska przygoda. Wędrując zyg­zakiem przez krainę trolli stalowowolskie „baby” dotarły aż na samą północ Europy – Nordkapp.

O wrażeniach z podróży Jolanta Ryd­kodym opowie w sobotę, 24 października, o godzinie 16 w sali prób Chóru Cantus w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Wstęp wolny. (r)

Kmicic zza kulis

STALOWA WOLA. Miejski Dom Kul­tury zaprasza na spotkanie z jednym z naj­wybitniejszych polskich aktorów, Danielem Olbrychskim, niezapomnianym gwiazdo­rem wszystkich części filmowej adaptacji „Trylogii”, filarem licznych filmowych dzieł Wajdy, Kieślowskiego i Zanussiego.

Spotkanie, któremu nadano tytuł „Zza kulis sceny”, odbędzie się w poniedziałek, 26 października, o godz. 19 w sali widowi­skowej MDK. Wstęp wolny. Nazajutrz, 27 października o godz. 20, w tym samym miej­scu można będzie obejrzeć zrekonstruowa­ną cyfrowo „Ziemię obiecaną” Andrzeja Wajdy. Bilety na film w cenie 10 i 5 zł. (r)

Muzyczna podróż

STALOWA WOLA. 24 października o godz. 18 Miejski Dom Kultury zaprasza na muzyczną podróż po krajach całego świata z udziałem Macieja Niesiołowskie­go, jednego z najwybitniejszych współcze­snych polskich dyrygentów, a jednocześnie znanego popularyzatora muzyki klasycznej. Pod jego batutą w sali widowiskowej MDK wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej z solistami. Bilety na koncert w cenie 80 i 70 zł do nabycia w MDK. (r)

Trochę klasyki

TARNOBRZEG. Tarnobrzeski Dom Kul­tury zaprasza na koncert „Z Buenos Aires do Wiednia i Paryża” w wykonaniu Tere­sy Kaban – Błażej (fortepian) i Henryka Błażeja (flet). Koncert odbędzie się w nie­dzielę, 25 października, o godz. 17 w sali kameralnej TDK. Wstęp wolny. (rs)

Na granicy zmysłów

MIELEC. W środę, 28 października, o godz. 18.30 w sali nr 1 Samorządowego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, znanym m.in. z cyklu programów emitowanych w kanale TTV – „Kossakowski. Szósty zmysł”, i „Inicjacja”.

W pierwszym z tych programów Kossa­kowski dokumentował podróże po Ukra­inie, Rosji, Bałkanach i Polsce, podczas których doświadczał m.in. praktyk zna­chorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Pokło­siem jego podróży stała się książka „Na granicy zmysłów” wydana w listopadzie 2014 roku. W drugim programie podda­wał się osobistym, często ekstremalnym doświadczeniom, wchodząc w nieznane dla siebie, obce światy. Jak jest naprawdę w cygańskiej społeczności? Co każdego poranka po obudzeniu się czują ludzie nadmiernie otyli? Jak wytrzymać życie na pustelni? Jak długo można nie spać? To tylko niektóre z pytań, na które starał się odpowiedzieć autor. Bilety na spotkanie w cenie 15 zł. (rs)

Grochem o kuchnię

KOLBUSZOWA. Muzeum Kultury Lu­dowej organizuje już po raz kolejny cykl warsztatów kulinarnych. Poprzednie, od­bywające się pod hasłem: „Nasze kasze”, „W kuchni prababci” oraz „Lasowiacka ka­pusta ziemniaczana na 12 sposobów” cie­szyły się dużym powodzeniem. Tym razem w roli głównej wystąpią rośliny strączkowe: soczewica, groch i fasola. Na początkują­cych i zaawansowanych kucharzy czekać będzie pani Janina Olszowy, znana specja­listka kuchni regionalnej, która zaprezentu­je jak przygotować m.in. zupę szparagowo­-fasolową, gulasz z fasolą „piękny Jaś” i tort fasolowy. Po warsztatach uczestnicy zasiądą do wspólnego obiadu. Zajęcia od­będą się 24 października w godzinach 11-14 w szkole z Trzebosi na terenie skansenu. Koszt udziału 25 zł/osoba. Zapisy pod nu­merem telefonu 17 277 12 96 lub mailowo na adres: sekretariat@muzeumkolbuszowa. pl (rs)

Koncert Szymoniaka

PRZYBYSŁAWICE. 24 października Dwór na Wichrowym Wzgórzu zaprasza na koncert Bartasa Szymoniaka, wokalisty zespołu „Sztywny Pal Azji”, który w Przyby­sławicach będzie promował swoją pierwszą solową płytę. Szymoniak jest jednym z fina­listów programu „Idol”, absolwentem Wy­działu Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu. Gra także na skrzypcach i promuje w Polsce beatbox. Od 2008 roku nieprzerwanie współpracuje z grupą „Sztyw­ny Pal Azji”.

Koncert na Wichrowym Wzgórzu roz­pocznie się o godz. 19.30. Bilety w cenie 20 zł. (rs)

Share.

Comments are closed.