Znamy wykonawcę obwodnicy Tarnobrzega! [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 28 października
reklama

Znamy wykonawcę obwodnicy Tarnobrzega! [wideo]

2

Władze miasta poinformowały, że przetarg na budowę obwodnicy Tarnobrzega wygrała firma Strabag. W ciągu następnych 10 dni podpisana zostanie umowa między miastem a wykonawcą. 

Przy okazji zamknięcia inwestycji z ubiegłego roku przy ulicy Mickiewicza, padły pytania dotyczące obwodnicy, której budowa zaplanowana jest na 2021 rok. Najkorzystniejszym oferentem okazała się firma Strabag, która wykona to zadanie za około 49 milionów zł.

Cena była głównym kryterium, którym kierowaliśmy się przy wyborze oferty. Także okres gwarancji i okresy wykonawcze. Ta firma uzupełniła wszystkie dokumenty i spełniła wszystkie wymogi. Aby podpisać umowę musimy odczekać 10 dni, następnie przekażemy teren budowy wykonawcy – mówiła Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Wszelkie kwestie sporne dotyczące zawiłości w obrębie ogrodów działkowych i jednej nieruchomości prywatnej, które ulokowane są na trasie planowanego odcinka, regulowane będą na podstawie postępowania o wykup wszczętego przez wojewodę, zatwierdzone i wycenione przez rzeczoznawcę, o czym informuje naczelnik B. Trzeciak.

Zobacz także:
– Nowy funkcjonariusz w szeregach policji [zdjęcia]

– “Chciałbym, żeby miasto odzyskało swój blask” – mówi prezydent D. Bożek
– Tarnobrzeska gastronomia wstrzymuje się z otwarciem lokali do końca stycznia

Działkowicze są dzierżawcami tych terenów, po uzyskaniu decyzji ZRID od wojewody, której spodziewamy się do końca miesiąca zostanie wszczęte postepowanie o wykupy działek, będzie to postepowanie na wniosek wojewody. Wówczas zostanie też powołany rzeczoznawca, który działki wyceni. Właściciel nieruchomości, mieszczącej się na trasie zostanie też poinformowany o kwocie odszkodowania – informuje naczelnik.

Obwodnica o długości około 9 kilometrów prowadzić będzie przez ulicę Sikorskiego aż do parku technologicznego, mieszczącego się przy rondzie w Zakrzowie. – Wartość tego zadania to powyżej 48 milionów złotych, jest to najniższa oferta jaka była w przetargu. Zadanie musimy rozliczyć do końca października 2022 r. – dodaje B. Trzeciak.

Udostępnij

2 komentarze

  1. Pani naczelnik opowiada bajki o oszacowaniu odszkodowań za zajęte nieruchomości pod obwodnicę. Szacunku wartości nieruchomości dokonają biegli z listy Wojewody i na jego zlecenie po wydaniu decyzji ZRID. Może się tak zdarzyć że Wykonawca zbuduje obwodnicę w oparciu o ZRID tryb natychmiastowej wykonalności a właściciele nieruchomości nie tylko nie będą znali wyceny a co za tym idzie nie otrzymają odszkodowania.