Moneta z Bramą Opatowską – gratka nie tylko dla numizmatyków

0

Brama Opatowska ma swoją pamiątkową monetę. Tym samym sandomierski obiekt został włączony do szlaku „Złote Świętokrzyskie”.

Medal na awersie przedstawia średniowieczną budowlę, obecnie jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Sandomierza, natomiast na rewersie – pieczęć miasta.

W ubiegłym roku, w ramach tej samej kolekcji “Złota Polska”, została wydana pamiątkowa moneta Podziemnej Trasy Turystycznej, drugiego obiektu administrowanego przez Sandomierskie Centrum Kultury . – Kilka lat temu również miasto miało swoje monety kolekcjonerskie – kadłubki i goworki, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród turystów i sandomierzan. Zapaleńców numizmatyków jest wielu. Uważamy, że moneta to atrakcyjny gadżet, który może być miłą pamiątką z Sandomierza dla wszystkich, nie tylko dla numizmatyków – mówi Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury.

Zobacz także:
– Zmiany w sandomierskim Parku Piszczele. Ścieżka przyrodnicza jeszcze atrakcyjniejsza
– Prezydent Andrzej Duda w Staszowie [zdjęcia]

– Nie żyje twórca sanktuarium w Kałkowie-Godowie

Ideą „Złotej Polski” jest propagowanie wartości historycznych, kulturowych oraz krajobrazowych naszego kraju. Aby zdobyć pełną kolekcję trzeba odwiedzić cały szlak „Złote Świętokrzyskie”.

Sandomierskie monety w cenie 10 zł można kupić w medalmatach, które znajdują się w Bramie Opatowskiej oraz przy wejściu do podziemi. Pamiątki dostępne są także w Centrum Informacji Turystycznej(Rynek 20).

Share.

Comments are closed.