"Ojciec Mateusz" w Sulisławicach. Już dzisiaj! - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 28 października
reklama

“Ojciec Mateusz” w Sulisławicach. Już dzisiaj!

1

Dzisiaj (w czwartek, 22 października) w Telewizji Polskiej pokazany zostanie odcinek serialu  “Ojciec Mateusz” nakręcony w Sulisławicach.

Ekipa filmowa gościła w Sulisławicach w lipcu. Zdjęcia kręcone były głównie w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, ponieważ to wokół tej świątyni i znajdującego się tam łaskami słynącego obrazu koncentruje się serialowa historia. Przed jakim wyzwaniem stanie tym razem detektyw w sutannie?   “Kiedy jak co roku młodzież sandomierska wyrusza z pielgrzymką do Częstochowy, nieznani sprawcy włamują się do Sanktuarium Maryjnego w pobliskich Sulisławicach i okradają słynny obraz Matki Boskiej z korony. W tym samym czasie do grupy prowadzonej przez ojca Mateusza, dołącza jego dawny uczeń, Czarek, dziś już student, autor pracy naukowej o sulisławickim obrazie. Chłopak szybko zaprzyjaźnia się z rezolutną Dorotą, która jako pierwsza zauważa niepokojące sygnały w jego zachowaniu. Trasę pielgrzymki przecinają policyjne patrole, próbując zablokować ucieczkę złodziei, ks. Jacek doprowadza pielgrzymów do kresu wytrzymałości swoim nowo odkrytym muzycznym talentem, a ojciec Mateusz zaczyna składać fakty w spójną całość, która zaprowadzi nie tylko do rozwiązania zagadki okradzionego obrazu, ale także uratuje jednego z pielgrzymów od życiowej katastrofy” – ujawnia opis TVP.

Zobacz także:
– 42-latek z powiatu sandomierskiego zginął na autostradzie A4 [zdjęcia]
– Umowa podpisana. Prace ruszą lada dzień. Co zmieni się w sandomierskim parku?
– Zakończył się wieloletni spór miedzy gminą a powiatem [W najnowszym numerze]

W odcinku wystąpią: Artur Żmijewski, Piotr Kozłowski, Michał Piela, Bartłomiej Firlet, Rafał Cieszyński, Artur Pontek, Damian Kret, Eryk Kulm, Konrad Eleryk i Karolina Bacia.

Film pokazany zostanie o godzinie 20.55 w TVP 1.

Udostępnij

Jeden komentarz