Piątkowe popołudnie (18 lipca) upłynie pod znakiem sandomierskiej historii. O godz. 18 będzie można zwiedzać Wyższe Seminarium Duchowne, czyli dawny klasztor benedyktynek. Wykład zatytułowany „Działalność handlowa benedyktynek sandomierskich w XVIII i na początku XIX wieku” wygłosi tam dr hab. Anna Szylar.
Drugi dzień festiwalu (sobota, 19 lipca) rozpocznie się filmowo. O godzinie 9 w Kinie „Starówka” odbędzie się premierowy pokaz dokumentu pt. „Za drzewno na wodzie”, poświęconego szkutnikom, m.in. śp. Tomaszowi Szczęsnemu i śp. Wacławowi Witkowskiemu. Pokazany zostanie również film pt. „Camino de Vistula”. Po projekcjach będzie spotkanie autorskie z reżyserką obu filmów – Teresą Kudybą.
O godz. 15 niedaleko Bramy Opatowskiej, pod flisakiem, będzie wspólne śpiewanie pieśni flisackich z uczestnikami festiwalu (Kapela Siwka, Hambawenah – Orkiestra Dobrej Wody).
O 17 organizatorzy zapraszają na Wybrzeże Marszałka Piłsudskiego na „II Czytanie Flisu”, czyli poematu Sebastiana Fabiana Klonowica pt. „Flis, to jest spuszczanie statków Wisłą i inszymi rzekami do niej przypadującemi”. Będzie to kontynuacja inicjatywy z 2024 roku.
Od godziny 18 tereny nadwiślańskie będą rozbrzmiewały muzyką. W czasie koncertu wieczornego na scenie plenerowej wystąpią: Kapela Siwka, Pablo Delikat Band, Hambawenah – Orkiestra Dobrej Wody, Marek Majewski i Ryczące RO20. Wyjątkowym bez wątpienia wydarzeniem będzie występ jubileuszowy Hambawenah z udziałem członków zespołu sprzed 20 lat.
Trzeci dzień festiwalu (niedziela, 20 lipca) rozpocznie się w Collegium Gostomianum. Szkoła zaprasza, od godziny 10 do 13, na zwiedzanie ponad 400-letniego gmachu z przewodnikiem. O godz. 11 sprzed Kotwicy „Tajemnicy” na Rynku wyruszy spacer „Wiślanym szlakiem po Sandomierzu”, czyli zwiedzanie miasta z dr Renatą Stawowy.
O godz. 10 na Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego rozpocznie się turniej siatkówki plażowej (zgłoszenia do 19.07 pod nr tel. 790 780 946). Natomiast o 11 rozegrane zostaną zawody kajakarskie w następujących kategoriach: dziewczęta/chłopcy, szkoły podstawowe/open oraz K1/K2 (zgłoszenia do dnia startu do godz. 10:30, pod nr tel. 725 535 179).
Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja „Sandomierka”.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz