Życzenia jubilatowi złożyli m.in. wojewoda świętokrzyski Józef Bryk i wicewojewoda Michał Skotnicki. – Dziękujemy za twoje 103 lata pracy dla nas, dla Rzeczpospolitej poprzez walkę z okupantem, uczciwą, solidną pracę w latach powojennych i obecne zaangażowanie w Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich. Życzę realizacji naszych wspólnych, jak i twoich osobistych planów – powiedział wicewojewoda Michał Skotnicki.
Okolicznościowe listy dla jubilata wystosowali wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz oraz zastępca szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Michał Syska.
Mieczysław Kasiński urodził się 29 listopada 1921 roku w Lisowie, w gminie Wojciechowice, w powiecie opatowskim. Kiedy miał 22 lata wstąpił do Batalionów Chłopskich i otrzymał pseudonim „Sęp”. Kolportował prasę konspiracyjną, brał udział w likwidacji dokumentów przygotowywanych przez urzędy gminne na potrzeby Niemców. Po wojnie rozpoczął pracę w Sandomierzu jako księgowy, ponieważ w czasie okupacji skończył kursy księgowe i finansowe. Uczęszczał też na kursy wieczorowe organizowane w Gimnazjum w Sandomierzu, a potem kontynuował naukę w Kielcach i pracował jako księgowy.
Przez wiele lat pracował w Związku Spółdzielczości Mleczarskiej, gdzie pełnił funkcje kierownicze, należał też do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Udzielał się społecznie, był kieleckim radnym i ławnikiem w Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Kielcach.
Fot. Urząd Wojewódzki w Kielcach
[ZT]209199[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz