Wczoraj, 175 honorowych dawców krwi świętowało jubileusz 45-lecia Klubu Honorowych Krwiodawców "Hutnik, działającego przy zakładzie Pilkington w Sandomierzu. Krwiodawcy otrzymali odznaczenia i upominki z rąk członków zarządu i samorządowców.
W sobotę, 20 listopada w zajeździe Villa Anna w Tarnobrzegu-Wielowsi odbyło się przyjęcie z okazji jubileuszu 45 lat istnienia Klubu Honorowych Krwiodawców "Hutnik", działającego przy zakładzie Pilkington. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaki, upominki i podziękowania dla ofiarności członków klubu zrzeszającego dawców z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego.
- Kiedy w 2010 roku zostałem przewodniczącym wziąłem sobie za honor, że nasz klub musi być większy i bardziej widoczny w województwie świętokrzyskim. Za namową kolegów zawiązaliśmy zarząd i podjęliśmy decyzję, by wyjść do szerszego grona. W efekcie dołączały się do nas firmy zewnętrzne, przystąpiła młodzież, studenci i pracownicy innych firm. W tej chwili klub liczy 175 członków i rocznie oddajemy w granicach 230 do 270 litrów krwi - mówił przewodniczący zarządu "Hutnika" Krzysztof Nowicki.
| Zobacz także: - Tragedia w w pow. sandomierskim. Ze stawu wyłowiono zwłoki mężczyzny |
Na uroczystość wręczenia odznaczeń przybyli przedstawiciele współpracujących z "Hutnikiem" firm, przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz przedstawiciele samorządów w powiecie sandomierskim i tarnobrzeskim, m. in. prezes Pilkington Automotive Ryszard Jania, burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, starosta sandomierski Marcin Piwnik, sekretarz miasta Tarnobrzega Jolanta Majchrzak, Naczelnik Wydziału Organizacji i Partycypacji Społecznej w Urzędzie Miasta Tarnobrzega Robert Chrząstek, sekretarz starostwa w Tarnobrzegu Kazimierz Błasiak, burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska, burmistrz Klimontowa Marek Goździewski, wójt gminy Obrazów Krzysztof Tworek i wójt gminy Łoniów Szymon Kołacz.
Zobacz galerię - 158 zdjęć
arni17:45, 21.11.2021
Elity się odznaczają a krwiodawcy krew oddają . jakie to chore .
dziwne17:54, 21.11.2021
dlaczego to spotkanie nie odbylo si9e w na ziemi sandomierskiej
marek sando08:20, 22.11.2021
dlaczego tarnobrzeg wszystko co najlepsze nam zabiera?
co?09:20, 22.11.2021
sandomierzanie dlaczaego nie swietujecie w sandomierzu?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Hospicjum w Tarnobrzegu oficjalnie otwarte, ale pacjent
Nawet papa Smerf i Smerfetka byli
Mieszkaniec
23:51, 2026-06-15
Poseł Adam Dziedzic o modernizacji linii kolejowych
Remont linii kolejowej w okolicy Tarnobrzega, peronów, dworca kolejowego, to okno na świat dla samego Tarnobrzega i mieszkańców. O uruchomienia połączenia nad morze jest już info w necie, że w wakacje 2027r będzie takie połączenie do Kołobrzega i na trasie Warszawa-Przemyśl dodatkowych dwóch pociągach i trzech dodatkowych z Hrubieszowa do... no właśnie dokąd? Do Krakowa a może nawet do Wrocławia. Takie są plany kolei. Czy będzie kasa na dworcu w Tarnobrzegu? Wskazana dla tych co nie kupują biletów online
Śledzący temat
21:18, 2026-06-15
Poseł Adam Dziedzic o modernizacji linii kolejowych
W końcu ktoś trzeźwo myślący, o dziwo trafiło z PSLu. Nowy szlak Rzeszów-Warszawa przez Stalową Wolę to megalomania pewnego prezydenta miasta, przez którą wszyscy tylko stracą czas i pieniądze.
Podróżnik
17:20, 2026-06-15
Rowerzysta ranny po zderzeniu z samochodem w Tarnobrzeg
Plaga to nieprzestrzegajacy przepisów kierowcy!!!
Fziunek
13:04, 2026-06-15