[FOTORELACJA]7849[/FOTORELACJA]
W parku powstał parking oraz alejki, jedna prowadząca do świetlicy wiejskiej, a druga, węższa do altany. Wyłożono je – zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków – kostką „postarzaną”, po to, aby jak najlepiej komponowały się z otoczeniem i charakterem miejsca.
Na terenie parku ustawione zostały ławki i kosze na śmieci. Pojawiły się również nowe nasadzenia: drzewa, wśród nich katalpy i klony czerwone, oraz ozdobne trawy, hortensje i tuje.
Wszystkie prace były uzgadniane z konserwatorem zabytków. Kosztowały one 270 tys. zł. 98 procent pieniędzy na ten cel koprzywnicki samorząd pozyskał z Polskiego Ładu.
Wcześniej w pochodzącym z XVIII wieku parku wybudowany został dom ludowy, nawiązujący architekturą do stojącego tam niegdyś dworku modrzewiowego, który należał najpierw do rodziny Lanckorońskich, a potem Zarzyckich.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz