Plecionki, makramy, szydełkowe cuda. Festiwal rękodzieła i rzemiosła w Tarnobrzegu przyciągnął wystawców z różnych zakątków Polski [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Plecionki, makramy, szydełkowe cuda. Festiwal rękodzieła i rzemiosła w Tarnobrzegu przyciągnął wystawców z różnych zakątków Polski [zdjęcia]

0

Rękodzieła z drewna i kamienia, biżuteria, wiklina papierowa, szydełkowe cuda, obrazy, ptaki malowane na gęsich wydmuszkach to wciąż nie wszystko, co można było zakupić w sobotę i niedzielę podczas II Festiwalu Rękodzielników i Rzemieślników w Tarnobrzegu. Wydarzenie przyciągnęło artystów i miłośników natury nie tylko z Tarnobrzega, ale z różnych miejsc w Polsce.

To była uczta dla oczu i ducha. W cichych melodiach akordeonu muzyka W. Ciby, rękodzielnicy m. in. z Tarnobrzega, Sandomierza, Krakowa, Przemyśla, Stalowej Woli i Mielca, prezentowali swoje dzieła chętnie opowiadając o metodach ich tworzenia. – Celem festiwalu przede wszystkim była promocja artystów rękodzielników. Oprócz tego, prowadzone podczas festiwalu warsztaty służyły temu, by ludzie mogli przekonać się dlaczego rękodzieło jest drogie, ile czasu i pracy trzeba włożyć, żeby powstała nawet najmniejsza serwetka – mówiła inicjatorka festiwalu Beata Grzywacz, prezes Fundacji “Mieć Pasję”.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeski zespół Gun Jah najlepszy na prestiżowym festiwalu!

Podczas dwóch festiowalowych dni odbywały się warsztaty rękodzielnicze, które poprowadziły: Ewelina Kołodziejska – makramy, Renata Miłoś – szydełkowanie, Maria Świerczyńska – plecionka, oraz Bożena Wójcik – szydełko. W jednym ze straganów była możliwość zakupienia rękodzieła większości artystów, a pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczone zostały na poczet akcji charytatywnej “9 milionów serc”, której celem jest zebranie 9 mln. zł na lek dla Bartka Przychodzkiego z Sandomierza.

Organizatorami wydarzenia była Fundacja “Mieć Pasję” we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnobrzegu, w której od przyszłego tygodnia rozpocznie się wystawa prac rękodzielniczych, prezentowanych podczas festiwalu. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.