Po szczepieniu rozpoczął się dramat

10

Do naszej redakcji zgłosiła się Agnieszka Zając, mama 20-miesięcznej Elizy, która urodziła się w 27. tygodniu ciąży. Zdaniem pani Agnieszki Eliza została zaszczepiona pomimo przeciwwskazań, skutkiem czego wystąpił u niej bardzo ciężki NOP, czyli Niepożądany Odczyn Poszczepienny.

Eliza urodziła się 24 lipca 2015 roku m.in. z hipoglikemią, niedokrwistością, dysplazją oskrzelowo-płucną i retinopatią wcześniaczą. Ważyła zaledwie 1040 g. Na początku 2016 roku trafiła do szpitala z 40-stopniową gorączką. Okazało się, że ma skręcony jajnik, a na nim ogromną torbiel. Walczyła jeszcze z rotawirusem i zmianami zapalnymi w płucach. 5 lutego 2016 r. dziewczynka przeszła operację jajnika i usunięcia z niego torbieli.

Pięć dni później, na 10 lutego, miała wyznaczony termin szczepienia drugą dawką Pentaximu, czyli szczepionki skojarzonej przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis i haemophilus typ b.

– 12 lutego wyszłam ze szpitala. Pytałam lekarzy, kiedy Eliza może być szczepiona, powiedzieli mi, że nie ma żadnego odroczenia. Cały czas dzwonili do mnie z ośrodka zdrowia, żeby ją zaszczepić. Dziewięć dni po operacji mam dziecko szczepić? Ze szwami na brzuchu? Nie znam się na tym, ale skoro czterech lekarzy potwierdziło, że powinnam to zrobić, no to poszłam – mówi Agnieszka Zając. – Dziś nie wiem, jak mogłam na to pozwolić. Ludzie ślepo wierzą w szczepionki. Teraz tylko śmierć jest przeciwwskazaniem do szczepienia dziecka – dodaje rozżalona… (jk)

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU ”TYGODNIKA NADWIŚLAŃSKIEGO” LUB eTN.

Share.

10 komentarzy

 1. Mój syn ciągle chorował po szczepieniach aż do 6go roku życia. Potem dowiedziałam się o CEASE therapy która leczy swinstwp poszczepienne i już povrocznej terapi jest duża poprawa, teraz syn dostaje tylko katar. Homeopatia się kłania na odtrucia albo cutlers protocol.

 2. Czytam i nie wierzę. Jak matka może zawieść dziecko na szczepienie zaraz po wyjściu ze szpitala po operacji? Albo zaraz po antybiotykoterapii? Tyle się czyta i mówi o tym ze dziecko ma być wx100% zdrowe, a tu osłabione po chorobie, organizm dochodzi do siebie… Do lekarzy się nie odniosę, bo to odrębną kwestia, ale rodzicom się dziwię i to bardzo!

  • Przecież rodzic nie musi się znać na wszystkim, po to idzie z dzieckiem do lekarza żeby lekarz zbadał i zadecydował. Lekarze twierdzą że matki nie powinny za dużo myśleć tylko powinny zdać się na specjalistów. I dopóki lekarz nie stanie na jednej linii z pacjentem to dalej będzie bagno a nie medycyna.

 3. Moje dziecko zaszczepili dzień po zakończonej terapii antybiotykiem. To była tragedia. 6 dni goraczka. Wypadlo jej w tydz 80 procent włosków. Co 2 tyg chora na zapalenie oskrzeli, ucha oraz pecherza. Dodatkowo z nikąd szmery na sercu. Ma bardzo niski poziom żelaza. Bardzo wolno rośnie ma również bardzo mała główke Wiek 2.5 roku a wygląda na 1.5 roczne dziecko. Poza tym rozwija się prawidłowo.

  • PAni Ewo. To co Pani opisuje to objaw obciążenia metalami. Proszę zweryfikować w DDI w USA badaniem tj.analiza włosa na toksyny. W Pl są mało miarodajne badania. Szczepionki zawierają adjuwanty takie jak aluminium czy rtęć. .. w razie pytan proszę zajrzeć na blog zatruciowcy.

 4. Czy NOP był potwierdzony przez lekarza, czy pani sobie sama go zdiagnozowała?

  • Pewnie nie potwierdzony przez lekarza a potwierdzony przez producenta szczepionki. Lekarze nie potwierdzają nop a jak już to nie głośno. U nas lekarz powiedział że nie syna nie ma nic wspólnego że szczepieniem napisałam do producenta i on napisał że tak że to nop wymieniony w ulotce nawet i kwalifikuje sie jako ciężki!

  • NOP to każde pogorszenie zdrowia w 30 dni po szczepionce. Nie musi być diagnozowany, ma być ZAREJESTROWANY – w USA mogą to zrobić sami rodzice, w Polsce niestety nie.

  • Czy brak samodzielnego myslenia zostal u pana zdiagnozowany przez lekarza, czy tylko przez czytelnikow Tygodnika? xD

  • w tym przypadku NOP potwierdzony przez lekarza (ale nie tego pediatre, ktory szczepił) i sprawa w sądzie.