Sandomierski Klub Honorowych Dawców Krwi "Hutnik" świętował 45-lecie działalności [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 29 maja
reklama

Sandomierski Klub Honorowych Dawców Krwi „Hutnik” świętował 45-lecie działalności [zdjęcia]

4
1 z 22

 Wczoraj, 175 honorowych dawców krwi świętowało jubileusz 45-lecia Klubu Honorowych Krwiodawców „Hutnik, działającego przy zakładzie Pilkington w Sandomierzu. Krwiodawcy otrzymali odznaczenia i upominki z rąk członków zarządu i samorządowców. 

W sobotę, 20 listopada w zajeździe Villa Anna w Tarnobrzegu-Wielowsi odbyło się przyjęcie z okazji jubileuszu 45 lat istnienia Klubu Honorowych Krwiodawców „Hutnik”, działającego przy zakładzie Pilkington. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaki, upominki i podziękowania dla ofiarności członków klubu zrzeszającego dawców z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Kiedy w 2010 roku zostałem przewodniczącym wziąłem sobie za honor, że nasz klub musi być większy i bardziej widoczny w województwie świętokrzyskim. Za namową kolegów zawiązaliśmy zarząd i podjęliśmy decyzję, by wyjść do szerszego grona. W efekcie dołączały się do nas firmy zewnętrzne, przystąpiła młodzież, studenci i pracownicy innych firm. W tej chwili klub liczy 175 członków i rocznie oddajemy w granicach 230 do 270 litrów krwi – mówił przewodniczący zarządu „Hutnika” Krzysztof Nowicki.

Zobacz także:
– Tragedia w w pow. sandomierskim. Ze stawu wyłowiono zwłoki mężczyzny

Na uroczystość wręczenia odznaczeń przybyli przedstawiciele współpracujących z „Hutnikiem” firm, przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz przedstawiciele samorządów w powiecie sandomierskim i tarnobrzeskim, m. in. prezes Pilkington Automotive Ryszard Jania, burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, starosta sandomierski Marcin Piwnik, sekretarz miasta Tarnobrzega Jolanta Majchrzak,  Naczelnik Wydziału Organizacji i Partycypacji Społecznej w Urzędzie Miasta Tarnobrzega Robert Chrząstek, sekretarz starostwa w Tarnobrzegu Kazimierz Błasiak, burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska, burmistrz Klimontowa Marek Goździewski, wójt gminy Obrazów Krzysztof Tworek i wójt gminy Łoniów Szymon Kołacz.

Zobacz galerię – 158 zdjęć

 

1 z 22

4 komentarze