Starosta stalowowolski o liście Lucjusza Nadbereżnego - "wystrzelił z grubej rury" - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Starosta stalowowolski o liście Lucjusza Nadbereżnego – “wystrzelił z grubej rury”

0
  1. Plan na gruntowną modernizację ulicy Popiełuszki w Stalowej Woli – z pozoru zatwierdzony do realizacji i zamknięty – zrodził ostatnio wiele komplikacji i tzw. konfliktów interesów. Starosta komentuje: prezydent wystrzelił z grubej rury.

Ulica Popiełuszki jest drogą powiatową. Plany jej przebudowy sporządzane były wspólnie przez prezydenta Lucjusza Nadbereżnego oraz starostę Janusza Zarzecznego i zostały zatwierdzone wraz z kluczowym, jak się później okazało, dla wielu mieszkańców Stalowej Woli punktem dotyczącym – wycinki przydrożnych topoli, które rosną tutaj od ponad 40 lat.

Ostatnio informowaliśmy o tym, że mieszkańcy i członkowie grupy “Stalowa Wola – Przyroda” poinformowali prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, iż nie pozwolą wyciąć rosnących przy ulicy Popiełuszki od lat 80 drzew i zaapelowali, aby plany te zostały zmienione. Po niedługim namyśle prezydent zmienił zdanie, przeprosił mieszkańców za swoją poprzednią decyzję i zaapelował do starosty, aby zmienił decyzję dotyczącą wycinki drzew. Pisaliśmy o tym tutaj: Stalowa Wola. Mieszkańcy walczą o drzewa, prezydent przeprasza.

Jego wystąpienie tak skomentował Janusz Zarzeczny, starosta powiatu stalowowolskiego: – Nie będę ukrywał, że jestem zdziwiony, prezydent wystrzelił z grubej rury. Miał wpływ na projekt, był przy projekcie, jego pracownicy także. Przysłał mi również pismo, że jest zadowolony z niego i go akceptuje. Od tamtej pory nawet się nie kontaktowaliśmy.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Chciał sprzedać ziemniaki, ukradł kilka tysięcy złotych!
– Jezioro Tarnobrzeskie w Teleexpressie! [wideo]
– Tarnobrzeg ma budżet na 2021 rok. “Za” była zdecydowana większość radnych

Przeprosiny dla mieszkańców i pismo do Janusza Zarzecznego opublikowane zostało w mediach społecznościowych prezydenta Stalowej Woli w poniedziałek, 11 stycznia.Prezydent nie kontaktował się ze mną w tej sprawie w ogóle, a pismo zobaczyłem dopiero na jego profilu. Nie wiem co miał na myśli – komentuje starosta.

Projekt przebudowy ulicy Popiełuszki do końca marca ma uzyskać pozwolenie na budowę. Prace mają ruszyć w kwietniu. Z relacji starosty wynika, że plany te raczej nie zostaną zmodyfikowane.

Jak można podejmować działania, które zmarnują całą naszą dotychczasową pracę? Realizacja warta 7,5 miliona, dofinansowanie w wysokości 5,5 milionów złotych. My przy tym zadaniu oprócz samej drogi, mamy zamiar poprawiać wszystkie instalacje podziemne, wodne, kanalizacyjne, teletechniczne, ciepłownicze, gazowe, wykopy po kilka metrów pod ziemię. Jeśli nie wytniemy tych drzew, po naszej ingerencji w systemy korzeniowe i tak zostaną uszkodzone, więc prędzej czy później zaczną obumierać, waląc nam się na drogę – informuje starosta powiatowy Janusz Zarzeczny.

Pierwotnie zakładano, że “w ramach rekompensaty” za wycinkę drzew w tym miejscu zazielenianie zostaną inne obszary miasta.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.