Utytułowany łucznik ze Staszowa został jednym ze sportowych ambasadorów Kielc - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Utytułowany łucznik ze Staszowa został jednym ze sportowych ambasadorów Kielc

0

Stolica województwa świętokrzyskiego ma swoich oficjalnych, sportowych ambasadorów. To 15 zawodników reprezentujących różne dyscypliny i mających na swoim koncie osiągnięcia rangi międzynarodowej oraz ogólnopolskiej.

Do programu „Promocja Miasta Kielce w 2021 roku przez kieleckich sportowców” mogli dołączyć  zawodnicy, którzy w latach 2019-2020 zdobyli medal mistrzostw Polski, albo wzięli udział w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy. 

– Korzystając z ich wysiłku i dobrych wyników można promować miasto i jednocześnie otworzyć drogę dla tych, którzy chcieliby w przyszłości pójść tymi śladami – zaznacza prezydent Kielc Bogdan Wenta.  

Sportowcy będą w czasie obowiązywania umowy eksponować logo lub herb miasta na strojach, promować Kielce w mediach społecznościowych oraz brać udział w wydarzeniach organizowanych i współorganizowanych przez miasto. Będą także promować zdrowy styl życia i przestrzeganie zasady fair play w rywalizacji.

W gronie zawodników uczestniczących w programie jest sporo znakomitych nazwisk. Ambasadorami zostali m.in. bokserzy: Sandra Drabik, Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski, lekkoatletki Karolina Młodawska i Katarzyna Furmanek, pływak Dominik Bujak, a także łucznik ze Staszowa Ireneusz Kapusta, reprezentujący na co dzień Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji Start Kielce, zdobywca złotego medalu MP osób z niepełnosprawnością w łucznictwie /hala/ oraz na torach otwartych w łukach klasycznych.

– Cieszę się, że miasto Kielce chce się promować również poprzez wspieranie dyscyplin indywidualnych, nie tylko drużynowych. Oczywiście do tej pory, będąc zawodnikami kieleckich klubów, promowaliśmy stolicę województwa uczestnicząc w różnej rangi zawodach, teraz jednak będzie to miało nieco inny wymiar. I na pewno zobowiązanie będzie trochę większe – zaznacza I. Kapusta.

Za promocję Kielc sportowcy będą dostawać wsparcie finansowe. Na realizację projektu miasto przeznaczy 100 tys. zł.

Prezydent Bogdan Wenta wręczył sportowcom podziękowania za dotychczasowe wyniki sportowe i życzył kolejnych sukcesów.

Fot. arch. UM w Kielcach.

Ireneusz Kapusta i prezydent Bogdan Wenta

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.