reklama
W Sandomierzu odbędzie się weekend aniołów Zosi. Będą pomagać w zbiórce na rehabilitację małej - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

W Sandomierzu odbędzie się weekend aniołów Zosi. Będą pomagać w zbiórce na rehabilitację małej

1

5-letnia Zosia Słapek z Jankowic w powiecie opatowskim marzy o chodzeniu, jednak szybki wzrost i pogłębianie się dysfunkcji układu ruchu może przekreślić tę szansę na zawsze. Niezbędna będzie skomplikowana operacja i kosztowna rehabilitacja. By uzbierać w tym celu przeszło 100 tys. zł do akcji ruszyły anioły Zosi – wolontariusze, których w najbliższy weekend będzie można spotkać w kilku miejscach w Sandomierzu i powiecie.  

U małej stwierdzono niedowład kończyn dolnych, zwichnięte biodra, przeprosty w kolanach, stopy końsko-szpotawe i wiele innych jednostek chorobowych, które skazują dziewczynkę na pogłębiającą się niepełnosprawność. Jedyną szansą na samodzielne życie Zosi jest zaawansowana operacja i 9-miesięczna rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku, w którym pobyt kosztuje przeszło 100 tys. zł.

By pomóc dziewczynce wolontariusze przebrani za anioły, od piątku do niedzieli będą zbierać pieniądze w kilku lokalizacjach: na sandomierskim Rynku, w parafii pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata i w kościele parafialnym w Ożarowie (pow. opatowski).

Zobacz także: 
– Powstały niezwykłe plakaty z Szydłowem w tle [zdjęcia]

Zbiórki rozpoczną się w piątek od godziny 16, zaś w sobotę od godziny 13 na Rynku w Sandomierzu odbędzie się kiermasz produktów regionalnych, podczas którego będzie można nabyć przetwory i pyszne ciasta. Nie zabraknie również domowej grochówki. Smakołyki przygotują anioły Zosi wraz z ludźmi wielkich serc i kołami gospodyń wiejskich. Chętni mogą przyłączyć się do zbiórki poprzez przynoszenie fantów na licytację dla 5-latki.

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację dziewczynki prowadzona jest za pomocą Fundacji siepomaga pod adresem www.siepomaga.pl/zosia-slapek, grup do licytacji w Polsce i Anglii. W każdej sprawie związanej ze zbiórką dla Zosi organizatorzy akcji proszą o kontakt z Anną Papaj pod numerem telefony 667332974 w godzinach od 15.00 poniedziałek – piątek, sobota- niedziela przez cały dzień), bądź e-mail: anna-papaj@o2.pl

Jeden komentarz

  1. sorry mala zamiast cie leczyc my wolimy finansowac Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata i kościoly parafialne ,