Zmiany na sandomierskim targowisku

0

Sandomierskie targowisko będzie nadal funkcjonować, ale zarządca   wprowadza tam zmiany, dzięki którym handel będzie bardziej bezpieczny.  To odpowiedź na zwiększony w ostatnich dniach ruch na giełdzie rolnej przy ulicy Przemysłowej. 

Burmistrz Marcin Marzec zapowiedział uszczelnienie placu w taki sposób, aby pozostały tylko trzy prowadzące do niego wejścia.  – Dzięki temu łatwiej będzie kontrolować liczbę osób przebywających na targowicy. Ponadto giełda  zostanie podzielona na sektory,  żeby przestrzenie między  handlującymi były jak największe  – poinformował Marcin Marzec.

Burmistrz, odnosząc się do opinii, że należałoby w związku z pandemią koronawirusa rozważyć zamknięcie targowicy, zaznaczył, że plac jest duży, a przepisy zezwalają na handel artykułami towarami pierwszej potrzeby. Miejsce, dodał Marcin Marzec, jest ważne dla producentów rolnych, którzy mogą sprzedać tam swoje płody,  dla właścicieli niewielkich sklepów zaopatrujących się w towar oraz dla wszystkich mieszkańców robiących na targowicy zakupy .  

Zobacz także:
– Nie będzie zmian w sandomierskim szpitalu. Wojewoda uspokaja
– Wiceminister zdrowia: myślę, że restrykcje trzeba przedłużyć, nowe zalecenia pojawią się w czwartek
– 50 tysięcy maseczek dla stalowowolan

Zmiany na giełdzie rolnej zostaną wprowadzone w najbliższą sobotę, albo jeszcze w czwartek lub w piątek, jeśli liczba klientów znacząco wzrośnie.

Od 31 marca na placu obowiązuje  wymóg  zachowania odległości co  najmniej  dwóch  metrów  pomiędzy  klientami przy stoiskach  handlowych,  ponadto  ograniczenie do maksymalnie  trzech osób stojących w kolejce. Zarządca giełdy apeluje do sprzedających i kupujących o  używanie  rękawiczek  jednorazowych, maseczek ochronnych oraz stosowanie płynów dezynfekcyjnych.

Zawieszone zostało funkcjonowanie sobotniej giełdy samochodowej i poniedziałkowej – przemysłowej. 

Share.

Comments are closed.