Znakomita zabawa na dożynkach w Zawichoście [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Znakomita zabawa na dożynkach w Zawichoście [zdjęcia]

0

Mnóstwo mieszkańców gminy bawiło się w niedzielę na dożynkach w Zawichoście. Tegoroczne święto plonów w tym mieście miało nowe akcenty.

Dożynki rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pod wezwaniem św.  Jana Chrzciciela,  skąd później wyruszył barwny korowód. Prowadzili go druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Szli w nim również członkowie utworzonej niedawno Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Święto plonów po raz pierwszy odbyło się na Małym Rynku. Rolę starostów dożynkowych pełnili Katarzyna Cieszkowska z Wygody i Krzysztof Mizera z Czyżowa Plebańskiego. Obok sceny można było podziwiać dziewięć wieńców, które zgodnie z tradycją zostały ośpiewane przez reprezentacje poszczególnych sołectw. Komisja konkursowa jednogłośnie przyznała pierwsze miejsce wieńcowi uwitemu przez mieszkańców  wioski Wyspa i to on będzie reprezentował Zawichost na dożynkach powiatowych w Koprzywnicy.

Później publiczność znakomicie bawiła się przy góralskich rytmach, podczas koncertu grupy Baciary. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Vabank.

Po raz pierwszy zawichojskim dożynkom towarzyszyły  stoiska przygotowane przez sołectwa z terenu gminy. Były na nich przysmaki i rękodzieło.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.