Sandecja wydała oświadczenie po meczu z Siarką. Ani słowa o zapłacie za szkody wyrządzone przez kibiców gości

10:44, 08.09.2024 . Aktualizacja: 16:25, 09.09.2024

Klub Sandecja Nowy Sącz wydał oświadczenie dotyczące zachowania jego kibiców podczas sobotniego meczu w Tarnobrzegu.

Około 70 minuty mecz został przerwany po tym, jak kibice zgromadzeni z sektorze gości zaczęli rzucać na boisko krzesełkami i próbowali sforsować ogrodzenie. W związku z tymi wydarzeniami na stadion weszła policja. Jak się później okazało w międzyczasie kibice Sandecji, Stali Mielec i Czarnych Jasło, którzy wspólnie zasiedli tego dnia w sektorze gości na stadionie Siarki, zdemolowali także sąsiadujące z nim toalety.

Więcej na ten temat piszemy tutaj:

[ZT]215203[/ZT]

[ZT]215208[/ZT]

W niedzielę rano MKS Sandecja S.A wydał komunikat w sprawie tych wydarzeń. Nie ma w nim jednak oni słowa na temat tego, że klub pokryje straty wyrządzone przez jego kibiców. Sandecja nie przeprosiła także za ich zachowanie.

Pełna treść komunikatu:

"Oświadczenie MKS Sandecja S.A. w sprawie wydarzeń na stadionie w Tarnobrzegu podczas meczu 7. kolejki Betclic 3. Ligi między Siarką Tarnobrzeg, a Sandecją Nowy Sącz.

MKS Sandecja S.A. stanowczo potępia incydenty, do których doszło w sektorze gości podczas wczorajszego meczu między Siarką Tarnobrzeg, a naszym zespołem. Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu zajść, które miały miejsce w drugiej połowie spotkania.

Jako klub zawsze promujemy wartości takie, jak wzajemny szacunek, zasady Fair Play oraz zdrowa, sportowa rywalizacja. Wczorajsze wydarzenia są sprzeczne z naszymi ideałami, dlatego jednoznacznie odcinamy się od wszelkich przejawów agresji, w tym niszczenia mienia publicznego."