Dzisiaj (w czwartek, 13 czerwca) zarząd powiatu powierzył dr. Tombarkiewiczowi pełnienie obowiązków dyrektora. Marcin Piwnik, starosta sandomierski podkreślił w trakcie spotkania z pracownikami lecznicy i dziennikarzami, iż ma on bogate doświadczenie w kierowaniu placówkami medycznymi.
– Zmiany są podyktowane zamiarem dalszego rozwoju naszego szpitala pod względem medycznym, jak również inwestycyjnym – powiedział starosta.
Dr Marek Tombarkiewicz zapowiedział, że zrealizuje wszystkie cele, które zostały mu przedstawione przez władze powiatu, ale też zrobi dla lecznicy dużo więcej. Chodzi o inwestycje, zarówno te, które są już zakontraktowane i przygotowane, jak i zupełnie nowe – rozbudowę i modernizację infrastruktury szpitalnej oraz zakupy sprzętu, dzięki któremu możliwe będzie wprowadzanie dodatkowych procedur medycznych.
– Będę dbał także o jakość świadczeń medycznych. Od 16 lat zajmuję się tym jako wizytator i szkoleniowiec w Centrum Monitowania Jakością w Ochronie Zdrowia. Sandomierski szpital posiada certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia. Ten kierunek na pewno zostanie utrzymany i będzie rozwijany. Jakość udzielanych świadczeń medycznych i bezpieczeństwo pacjentów jest dla mnie rzeczą niezwykłej wagi – mówił nowy dyrektor szpitala.
Dr Tombarkiewciz dodał, iż dostrzega duże zaangażowanie ze strony pracowników lecznicy wszystkich szczebli oraz władz powiatu. Ułatwi to realizację celów.
W najbliższym czasie powiat ogłosi konkurs na stanowisko dyrektora.
Andrzej Swajda, pełniący do tej pory obowiązki szefa szpitala, został zastępcą dr. Tombarkiewicza do spraw ekonomicznych. Wcześniejszy dyrektor, dr Marek Kos, w grudniu ubiegłego roku został wiceministrem zdrowia.
Marek Tombarkiewicz ma 57 lat. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jest doktorem nauk medycznych, specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii, a także medycyny ratunkowej. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie medycyny bólu oraz menedżerskie z zakresu zarządzania jednostkami ochrony zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z zakresu prawa medycznego, bioetyki z elementami socjologii medycyny na Uniwersytecie Warszawskim oraz z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie; uzyskał ponadto dyplom MBA w ochronie zdrowia na Uczelni Łazarskiego.
Pracę zawodową zaczynał w szpitalu w Staszowie, później był ordynatorem w Końskich. W latach 2007 – 2015 zajmował stanowisko dyrektora staszowskiej lecznicy, następnie przez ponad dwa lata był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Do marca tego roku kierował Narodowym Instytutem Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.
[FOTORELACJA]6850[/FOTORELACJA]
[ZT]212339[/ZT]
6 3
Cóż, lekarz powinien zajmować się leczeniem, a zarządzanie to zupełnie inne kompetencje. Szpital w Sandomierzu to dziadostwo jakich mało (łóżka na korytarzach, brak łazienek w salach chorych tylko wspólne na korytarzu, ciasnota, personel niemiły, kliki rodzinne wśród lekarzy), by to ogarnąć potrzeba managera spoza tego środowiska a nie kolejnego lekarza któremu się zachciało dyrektorowac
1 0
co z onkologia w sandomierzu? taki byl szum a teraz nic sie nie dzieje panie piwnik co sie dzieje
2 0
Na kardiologii jeden *%#)!& wychodek, a nie łazienka.