::photoreport{"type":"check-for-article","item":"3741"}
STRAUSS ENSEMBLE to zespół działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest pianista Artur Jaroń.
Magdalena Idzik ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie a następnie kształciła się we Włoszech – Vitorio Terranova, Mediolan oraz u Joy Mammen w Londynie. Stypendystka Fundacji Promocji Talentów. Współpracuje z wieloma filharmoniami, teatrami operowymi, orkiestrami, festiwalami w kraju i za granicą oraz z wieloma organizacjami i instytucjami działającymi w zakresie sztuki.
Jakub Milewski to z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych i telewizyjnych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, a także pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia“. Jest autorem muzyki m.in. do koncertu „Kantata Przemienienia”, a także piosenki promującej film „Zerwany kłos”. W 2018 roku został odznaczony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem pamiątkowym PRO MASOVIA za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i promowanie regionu w Polsce i za granicą, a w roku 2019 odebrał odznakę honorową za zasługi dla Miasta Ostrołęki.
(źródło: www.festiwalkiepury.pl)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zamknięty przejazd na ul. Bema w Tarnobrzegu
Dlaczego informacji o zamknięciu przejazdu kolejowego niema przy zjeździe z ronda tylko przed samym przejazdem,to samo na przejeździe od Sielca ,czy ktoś nad tym panuje czy firma robi jak jej pasuje
Mieszkaniec Sobowa
20:12, 2026-06-20
Ktoś zabił kilka tysięcy pszczół niedaleko Tarnobrzega
Złapać ukarać tak skromnie z 50 tyś zł , podać wizerunek i nazwisko do publicznej wiadomości .
max
19:50, 2026-06-20
Nad Jezioro Tarnobrzeskie wrócił las parasoli [ZDJĘCIA]
Super wypoczynek. Hałas smród spalin, grilly, muzyka na całe regulator. Rewelacja
Wiesiek
19:17, 2026-06-20
Znów ktoś uszkodził mural Marii Kozłowej w Tarnobrzegu
Jeszcze peronu nie oddano do użytku na Kolejowym Dworcu Centralnym w Tarnobrzegu, a już jakiś pusty łeb pomalował peron od strony budynku stacyjnego. Ustalić sprawcę, łeb pod gilotynę podstawić.
Obserwator kolei
19:14, 2026-06-20