Studniówka Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Studniówka Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu [zdjęcia]

0
1 z 102

W powiecie sandomierskim rozpoczął się sezon studniówkowy. Dzisiaj (w sobotę, 15 stycznia) na swoim pierwszym wielkim balu bawi się między innymi młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich imienia Komisji Edukacji Narodowej w Sandomierzu. Poniżej znajdziecie ponad 100 zdjęć!

Studniówka uczniów „Marmolady” odbywa się w Dworze Dwikozy. Bawią się na niej wraz z osobami towarzyszącymi maturzyści z trzech klas: liceum ogólnokształcącego, technikum hotelarstwa oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych. Bal rozpoczął się, jak tradycja nakazuje, od poloneza. Podziwiali go: dyrekcja i nauczyciele oraz rodzice i przyjaciele bohaterów wieczoru.

– Dzisiaj jest wasza wyjątkowa noc. Wyjątkowa jest z wielu względów: bo to wasz pierwszy taki bal, którego wagę podkreślił wykonany polonez, bo to ostatnie spotkanie w takim gronie, bo w obecnym, trudnym czasie udaje się wam bawić razem, bo za symboliczne sto dni zakończycie swoją przygodę w wymarzonej szkole. Dzisiejszy bal to także symbol wejścia w dorosłość. Z tego względu warto się bawić tak, aby później z sentymentem wspominać dzisiejszą noc – mówił do młodych ludzi Dariusz Łuczak, dyrektor ZSGiH.

Do życzeń udanego balu, powodzenia na maturze oraz realizacji planów edukacyjnych i zawodowych przyłączył się dr Janusz Suszyna, naczelnik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu.

Uczniowie podziękowali za trud wychowawczy i przekazaną wiedzę dyrekcji, wychowawcom i pozostałym nauczycielom. Podziękowania skierowali również do rodziców. Po uroczystej kolacji rozpoczęła się zabawa.

Studniówka „Marmolady” 2022 -ponad 100 zdjęć:

1 z 102

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.