Zamknij

Skrócona kwarantanna. Nowe rozporządzenie ministra zdrowia

10.31, 25.01.2022 gaw Aktualizacja: 11.27, 25.01.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dziś w życie weszło rozporządzenie dotyczące skrócenia czasu pobytu na kwarantannie dla osób narażonych na zakażenie COVID-19 z dziesięciu do siedmiu dni.

Nowe rozporządzenie, które obowiązuje od dziś, dotyczy osób, u których nie wystąpiły objawy COVID-19, a także tych, które miały styczność ze źródłem zakażenia. Okres odbywania kwarantanny wynosi od teraz siedem dni, z wyłączeniem osób, które rozpoczęły izolację przed wejściem w życie nowego rozporządzenia.

Zobacz także: 

- Tarnobrzeski "Mały Książę" bawił się na studniówce

Jak uzasadniało w weekend MZ, skrócenie kwarantanny jest możliwe z powodu ewolucji wirusa, który tak w wariancie delta, jak i omikron daje objawy zdecydowanie szybciej niż poprzednie mutacje. Resort wskazał, że po 7 dniach bez objawów od chwili kontaktu z osobą zakażoną ryzyko rozwinięcia się choroby jest minimalne.

Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej z powodu narażenia na zarażenie, np. po kontakcie z osobą chorą na COVID-19. W czasie kwarantanny nie można opuszczać domu, zakazane są więc np. spacery z psem czy wyjście do sklepu. W razie niepokojących objawów choroby należy skontaktować się z lekarzem.

Źródło: PAP

(gaw)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%