Respondentów zapytano, kto ich zdaniem „jest dziś rzeczywistym liderem polskiej prawicy”.
Według 38,6 proc. badanych jest nim prezydent Karol Nawrocki. Drugie miejsce zajął prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński z wynikiem ponad dwukrotnie niższym (16,4 proc.), a trzecie miejsce - jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen (9,4 proc. wskazań).
Pozostali politycy uzyskali następujące poparcie: Krzysztof Bosak - 6,8 proc., Grzegorz Braun - 3,5 proc., Przemysław Czarnek – 1,4 proc., Mateusz Morawiecki – 1,2 proc., Mariusz Błaszczak – 1,2 proc., Patryk Jaki -0,4 proc. oraz Zbigniew Ziobro - 0,2 proc.
Jak podała WP, odpowiedź „Nie wiem/Trudno powiedzieć” wybrało 20,9 proc. ankietowanych.
Badanie United Surveys by IBRiS dla Wirtualnej Polski przeprowadzono w dniach 02-04.01.2026 r. metodą mieszaną CATI & CAWI na reprezentatywnej próbie n=1000. (PAP)
pak/ lm/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pow. staszowski. Złodziej ukradł opony sprzed garażu
Ja rozumię artykuł o kradzieży . Artykuł jak artykuł ale po co tego Misia Yogi pokazujecie ? On te opony ukradł ? Chyba nie , bo przecież on jest z Nowej Dęby a ten jego strup nie dojechałby do Osieka
Techu
18:43, 2026-04-18
Trwa budowa przystanku kolejowego Tarnobrzeg-Ocice
Pociągi na linii Warszawa- Tbg- Przemyśl będą uruchomione od września bieżącego roku. Jest info na stronie rynek-kolejowy.pl
Informator
09:22, 2026-04-18
Nowi strażacy i młodzi mistrzowie
Kto by nie chciał być zawodowym strażakiem ale weź się tam dostań bez pleców prędzej w totka trafisz
Sikawka
07:48, 2026-04-18
Są pierwsze ustalenia w sprawie tragedii
...... barany redaktorskie ....
inkoguto
22:09, 2026-04-17