Policja poszukuje sprawcy kolizji z szynobusem w Sobowie, znamy rysopis mężczyzny - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Policja poszukuje sprawcy kolizji z szynobusem w Sobowie, znamy rysopis mężczyzny

1

Trwają poszukiwania mężczyzny, który na przejeździe kolejowym w Tarnobrzegu-Sobowie doprowadził do kolizji z szynobusem. Policja prosi osoby posiadające informacje w tej sprawie o kontakt.

W poniedziałek, 29 marca, przed godziną 18, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w rejonie ul. Olszowej na terenie tarnobrzeskiego osiedla Sobów, osobowy peugeot 106 nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał wprost w przejeżdżający szynobus relacji Stalowa Wola – Rzeszów.

Zobacz także:
– Zderzenie samochodu z szynobusem w Tarnobrzegu [zdjęcia]

W szynobusie podróżował 37-letni maszynista i sześcioro pasażerów. Po zderzeniu doszło do gwałtownego hamowania. Na szczęście nikt z podróżujących szynobusem osób nie odniósł obrażeń – informuje podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu. Nie wiadomo w jakim stanie wyszedł ze zderzenia kierowca peugeota. Mężczyzna wysiadł z rozbitego samochodu o własnych siłach, po czym… uciekł.

Z zeznań świadków wynika, że był to niskiego wzrostu mężczyzna w wieku ok. 40 lat. Miał ciemne włosy, ubrany był w jasnoszarą kurtkę – mówi B. Jędrzejewska – Wrona. Na miejsce zdarzenia wezwano policjanta z psem tropiącym. Poszukiwania kierowcy peugeota w pobliżu miejsca wypadku okazały się jednak bezskuteczne.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Powiedziała, że została pobita, bo „lubi jak przyjeżdżają policjanci”

Policjanci ustalili tożsamość właściciela auta. Na razie nie ma jednak pewności, czy to on siedział za kierownicą. Mężczyzny jak dotąd nie udało się zatrzymać – mówi B. Jędrzejewska – Wrona. Policja prosi osoby posiadające informacje w tej sprawie o kontakt. Przypomina też, że ucieczka z miejsca zdarzenia jest złym rozwiązaniem. Sprawca, który ucieka, odpowiada potem w takim samym wymiarze kary, jak gdyby był w chwili zdarzenia pod wpływem alkoholu. Zderzenie z szynobusem w Sobowie spowodowało opóźnienia w ruchu pociągów dalekobieżnych.

Fot. M. Chmielowiec

Udostępnij

1 komentarz