Tarnobrzeg. Nękał byłą żonę, trafił do aresztu - Tygodnik Nadwiślański

Tarnobrzeg. Nękał byłą żonę, trafił do aresztu

0

53-letni tarnobrzeżanin nękał swoją byłą żonę, znęcał się nad nią psychicznie i starał maksymalnie zatruć jej życie. Teraz będzie miał czas na ochłonięcie – sąd zdecydował o umieszczeniu go na 2 miesiące w areszcie tymczasowym.

Stalking ze strony 53-latka zaczął się w czerwcu ub. roku, gdy jego małżeństwo zakończyło się rozwodem. Tarnobrzeżanin wielokrotnie dzwonił do byłej już żony, znieważał ją, zasypywał ją też obraźliwymi wiadomościami sms.

 – Agresja byłego męża eskalowała, zaczął nachodzić żonę w jej miejscu pracy. Wszczynał tam awantury, groził kobiecie i poniżał ją. Gdy jego agresja zaczęła kierować się także przeciwko nieletniej córce, pokrzywdzona powiadomiła policję – mówi podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.

Sprawa została potraktowana poważnie. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie pod kątem stalkingu i gróźb karalnych. Decyzją prokuratury 53-latek został objęty dozorem policyjnym i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej, a także kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie.

 – Stalker nie zastosował się do nałożonych na niego sankcji. Cały czas nachodził byłą żonę, dzwonił do niej, wysyłał obraźliwe smsy, a nawet groził jej pozbawieniem życia. Postawiliśmy mu kolejny zarzut stalkingu i kierowania pod adresem byłej żony gróźb karalnych. Na podstawie zebranego przez policję materiału dowodowego, prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowania 53-latka – mówi B. Jędrzejewska – Wrona.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu, po zbadaniu sprawy, przychylił się do wniosku prokuratury. 53-latek spędzi w areszcie tymczasowym najbliższe 2 miesiące. Za czyny jakich się dopuścił, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.