Zapraszamy do zakupu najnowszych wydań elektronicznych [PDF] Tygodnika:
Dostarczymy je natychmiast na wskazany adres E-MAIL.

Wydanie nr 36 – 3 IX

TN36

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF) 


Tajemnicze zaginięcie kobiety

zaginiona 1

W środku nocy, z uśpionego domu zniknęła kobieta i nie wiadomo, co się z nią stało. Jedynym śladem jest krew na poduszce.

Jest to historia o tyle przerażająca, co dziwna, a wokół tego, co przed kilkunastoma dniami stało się w Romanówce (gm. Dwikozy) narosło już tyle spekulacji, podejrzeń i fantastycznych historii, że dzisiaj naprawdę trudno się zorientować, co może być prawdą.


Władysław Stępień stracił stanowisko w sejmiku województwa

DSC_0055


Władysław Stępień nie jest już wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Odwołano go z tej funkcji podczas jego sierpniowego posiedzenia. Wnioskowali o to radni Prawa i Sprawiedliwości, jako powód podając utratę zaufania do jego osoby.

Wprowadzenie tej uchwały do porządku obrad wywołało burzę wśród radnych opozycji.


Nad jeziorem powstał plac zabaw

plac

Można już korzystać z pierwszego placu zabaw nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W najbliższych tygodniach do użytku oddanych zostanie także kilka kolejnych zlokalizowanych w różnych częściach miasta.


Sukces gminy Ulanów na wojewódzkich dożynkach

Wieniec z Ulanowa

Podczas XV Dożynek Województwa Podkarpackiego wieniec Stowarzyszenia „Trzy Kurzyny” z gminy Ulanów dostał jedno z trzech wyróżnień.

W delegacji powiatu niżańskiego na święto rolników podkarpackich uczestniczyli: starosta Robert Bednarz oraz burmistrz Stanisław Garbacz wraz z członkami Stowarzyszenia „Trzy Kurzyny” z gminy Ulanów, których wieniec zdobył I miejsce podczas niedawnych dożynek powiatowych w Jeżowem.


Kronika policyjna 3 IX

z kroniki policyjnej_winietkaTRAGICZNY WYPADEK

W miejscowości Stawki (gm. Potok Wielki) doszło do tragicznego wypadku drogowego. Jak  ustalili  policjanci,  kierujący  hyundaiem najechał  na  leżącego  na  jezdni  pieszego. 51-letni  mężczyzna  zmarł  na  miejscu.  Kierujący  w  chwili  zdarzenia  był  trzeźwy.  Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.


Doda wystąpi na święcie ekologii

dożynki ekologiczne

6 września w Bogorii (powiat staszowski) odbędzie się IX Wojewódzkie Święto Ekologii. Bogoria nie bez przyczyny od kilku lat jest gospodarzem ekologicznych dożynek. Na terenie gminy działają liczne gospodarstwa ukierunkowane na produkcję „zdrowej żywności”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12 mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.


Wielki pożar tartaku! Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA!]

Pożar w tartaku w Kołodziejach (III) (Small)

W tartaku w miejscowości Kołodzieje w gminie Bojanów 2 września wybuchał pożar. Według mieszkańców wioski ogień pojawił się najpierw w suszarni wypełnionej paletami z drewnem. Z płonącej  suszarni przeniósł się na halę produkcyjną z maszynami do obróbki drewna i wiatę. Nieoficjalnie poinformowano nas, że w suszarni mogło być nawet kilkanaście kubików drewna.


Pociąg potrącił mężczyznę [ZDJĘCIA!]

DSC_0177 (Kopiowanie)Około godziny 21 we wtorek, 1 września, w Tarnobrzegu, na torowisku w okolicy stawów hodowlanych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, doszło do wypadku. Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że pociąg jadący w stronę Rzeszowa śmiertelnie potrącił mężczyznę.


Dwie osoby ranne w wypadku pod Staszowem

policja

W Podmaleńcu (gm. Staszów), na prostym odcinku drogi wojewódzkiej, doszło do zderzenia samochodu marki Renault Master z motocyklem Yamaha. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał prowadzący motocykl 17-latek i jego 16-letnia pasażerka. Kierowcy obu pojazdów w chwili zdarzenia byli trzeźwi.


Marika Kolosek Miss Jeziora Tarnobrzeskiego 2015

1-_MG_7639W ostatnią niedzielę wakacji poznaliśmy pierwszą miss w historii Jeziora Tarnobrzeskiego. Została nią osiemnastoletnia MARIKA KOLOSEK z Tarnobrzega. Widowiskowy finał I wyborów Miss Jeziora Tarnobrzeskiego odbył się w ostatnią niedzielę wakacji na terenie Mariny. Imprezie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a urocze kandydatki i inne atrakcje towarzyszące imprezie, w tym pokaz Pole Dance (taniec i fitness na rurce) oraz występ wokalistki Magdaleny Szlęzak  ze studia wokalnego TDK,   przyciągnęły bardzo liczną publiczność.


Wyrok dla mordercy ciężarnej dziewczyny podtrzymany

sądRzeszowski Sąd Apelacyjny postawił ostatecznie kropkę nad i w postępowaniu odwoławczym od wyroku wydanego w marcu przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu na zabójcę 17-letniej Małgosi z Krzaków. Sąd Apelacyjny, podtrzymując na rozprawie w dniu 27 sierpnia karę 15-letniego więzienia dla mordercy ciężarnej nastolatki 16-letniego wówczas Przemka – jej chłopaka, ojca mającego przyjść na świat dziecka – nie doszukał się żadnych okoliczności przemawiających za zmianą wyroku.


Zapowiedzi imprez 3 – 9 IX

wartoGrzybowo w Harasiukach

Na dwa dni zabawy w plenerze zaprasza 5 i 6 września Gminny  Ośrodek  Kultury  w  Harasiukach.  Impreza  pod  nazwą „Grzyby – Harasiuki 2015” odbędzie się w kompleksie sportowo-rekreacyjnym.


Dura lex czy durne lex

Cezary _utowicz

Wystawiał na trzech kontynentach, jego biżuterię noszą najpiękniejsze kobiety świata, a także panie z koroną na głowach. Dzięki temu Sandomierz awansował na światową stolice krzemienia pasiastego. W swoim mieście traktowany jest jednak jak drobny sklepikarz.


Czekanie na pomoc

susza

Przed dwoma tygodniami podczas dożynek w Jeżowem usłyszałem, ze „miastowi” chyba jeszcze nie zdają sobie sprawy, że już jesienią odczują we własnych kieszeniach skutki tegorocznej, katastrofalnej suszy. Według portalu „System Monitoringu Suszy Rolniczej w Polsce” w drugiej dekadzie sierpnia szczególnie niskie opady lub nawet ich brak odnotowano we wschodniej części kraju. Brak opadów niesie ze sobą poważne konsekwencje dla upraw rolniczych.


„Stalowa” oznacza życie

studnia

URSZULA i ZBIGNIEW GOLOWIE ze Stalowej Woli ufundowali, a brat ARTUR z rozwadowskiego klasztoru braci mniejszych kapucynów – poświęcił. W ten sposób w środku spieczonej słońcem Afryki, a ściślej – w Dotunru w Czadzie, mieszkańcy wioski otrzymali studnię.


 • Koszyk

 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne od 2013 roku.

 • JEZIORO W SIECI

  JEZIORO W SIECI

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę portalu

 • TELEWIZJA LOKALNA

  TELEWIZJA LOKALNA

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę TVL

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie

  Kliknij w banner, by przejść na stronę iTV Wisła

 • Kliknij w obrazek, by poznać szczegóły

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP