Wydanie nr 35 – 28 VIII

wydanie 35

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF)

promocja-2-zł-580x91


Co? gdzie? kiedy? 28 VIII – 3 IX

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 28 – 31 VIII

TARNOBRZEG, ul. Sienkiewicza 4/71B, 15-823-61-53;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 94, 15-844-22-67;


Zapowiedzi imprez 28 VIII – 3 IX

wartoObchody Sierpnia 1980 r.

Zarząd  Regionu  Ziemia  Sandomierska NSZZ  „Solidarność”  zaprasza  wszystkich związkowców  z  rodzinami  i  sympatyków „S” na uroczystości w 34. rocznicę Porozumień  Sierpniowych  i  powstania  „Solidarności”,  które  odbędą  się  w  dniach 29-31 sierpnia (od piątku do niedzieli).


Kronika policyjna 28 VIII

z kroniki policyjnej_winietkaDZIECKO NA PARAPECIE

Tarnobrzescy policjanci otrzymali  zgłoszenie,  że  na  zewnętrznym parapecie okna mieszkania na czwartym piętrze w jednym z bloków  przy  ulicy  Mickiewicza  znajduje się mały chłopczyk. Dziecko stało  na  parapecie,  robiło  kulki z  papieru  i  patrzyło,  jak  spadają z  wysokości. 


Horoskop 28 VIII

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Narodzi się w tobie wielka chęć przeżycia jakiejś przygody. Zechcesz rzucić codzienne życie, które wyda ci się nagle szare i nudne, i zapragniesz wyruszyć w podróż. Wszystko wskazuje, że będziesz miał ku temu okazję. Przed tobą ciekawe spotkania, nowe przyjaźnie i rozmowy do białego rana. Aura sprzyja także zakupom, płaceniu rachunków i załatwianiu spraw w urzędach. Nie odpuszczaj, a dopniesz swego.


Protest na początek

SG1S4241

Fiaskiem zakończyły się rozmowy przedstawicieli związków zawodowych tarnobrzeskiego szpitala z dyrekcją lecznicy oraz członkami Zarządu Województwa Podkarpackiego. Podwyżek płac nie będzie, czego wynikiem jest akcja protestacyjna, do której przystąpiło 747 osób – średni i pomocniczy personel medyczny oraz niemedyczny, wszyscy poza lekarzami.


Sąd nad tablicą

DSC_0037

W gmachu tarnobrzeskich sądów odsłonięto tablicę upamiętniającą – tu cytat z tablicy – tarnobrzeskich prawników-żołnierzy i męczenników wolnej Polski. Wywołało to sprzeciw tych, którzy uważają, że siedziba sądu nie jest właściwym miejscem dla upamiętniania historycznych zasług.


Absurd działkowy

Altana

Pomimo nowej ustawy o ROD wciąż trwa „bitwa o rodzinne ogrody działkowe”. Jej pierwszą ofiarą mogą stać się altany budowane przez kilka pokoleń polskich działkowców. Kolbuszowski  poseł Zbigniew Chmielowiec wskazał w  niedawnej  interpelacji  skierowanej  do  minister  infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej, że niemal milion altan  znajdujących  się  w  ogrodach  działkowych  będzie przeznaczonych do likwidacji.


Na przekór losowi

SG1S4247

ANETA ENGLOT (na zdjęciu druga z prawej) zakładając dziewięć lat temu wspólnie z przyjaciółmi spółdzielnię socjalną „Konar” w Tarnobrzegu, w której zatrudnienie znalazły osoby w trudnej sytuacji życiowej, zapoczątkowała odważną działalność prospołeczną w mieście. Rozrosła się ona do tego stopnia, że „Konar” to już nie tylko zaplecze do robienia pierogów, ale spółdzielnia, która stawiana jest za wzór na Podkarpaciu.


„Przytrafiła mi się w życiu muzyka”

DSC_0727

Nie ma wątpliwości, że PAWEŁ GOSPOŚ (na zdjęciu), muzyk, nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, to człowiek nieprzeciętny. W darze od losu otrzymał nie tylko niezwykły talent muzyczny, ale także niespotykaną wrażliwość, która towarzyszy mu w pracy z chorymi dziećmi oraz w codziennym życiu.


Wielkie i skomplikowane show na DK77 [ZDJĘCIA!]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak już informowaliśmy, w najbliższy weekend sfinalizowana zostanie największa operacja logistyczna w powojennej historii polskiej żeglugi śródlądowej. Będzie nią transport turbiny gazowej z przystani we Wrzawach do Elektrowni Stalowa Wola.


Zobacz plakaty imprez w Stalowej Woli i Łysakowie

1

Kilka wydarzeń na koniec wakacji. W rozszerzeniu plakaty.


Krówka opatowska bohaterem ostatniego dnia wakacji

kr

31.08.2014 r. na Rynku w Opatowie odbędzie się najsłodsza impreza w Polsce – II Święto Krówki Opatowskiej. Impreza organizowana jest przez producenta opatowskich cukierków – Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Opatowie oraz Agencję Reklamową eartGraf. W rozszerzeniu plakat i szczegóły imprezy.


Trwa muzyczny festiwal w Sandomierzu

Plakat_B1_SANDOMIERZ_2014_final

Od 17 sierpnia aż do końca miesiąca trwa XXIV Festiwal Muzyka w Sandomierzu. Zobacz w rozszerzeniu plakat ze szczegółami poszczególnych koncertów.


Zaproszenie na Turniej Siatkówki Plażowej

Plakat_oficjalny

Sobota i niedziela upłyną w Janowie Lubelskim pod znakiem siatkówki plażowej.  W rozszerzeniu plakat ze szczegółami imprezy.


 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne z 2013 roku.

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP