----- Account: pp.tyna.info.pl ----- Tygodnik Nadwiślański

Ponad 400 nowych studentów na tarnobrzeskiej PWSZ. [ZDJĘCIA]

pwsz (29)

7 października zainaugurowano nowy rok akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu. Po raz kolejny na pierwszy rok studiów zapisało się więcej studentów niż rok wcześniej.


Okradali sady. Zginęły drzewka i kilka ton owoców

sad

Sandomierscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież drzewek owocowych w gminie Łoniów. W ręce funkcjonariuszy wpadli również złodzieje, którzy ukradli kilka ton owoców na terenie gminy Obrazów.


Rusza Politechnika Dziecięca

politechnika

W sobotę 10 października w Stalowej Woli startują pierwsze zajęcia Politechniki Dziecięcej. Odbywać się one będą w budynku zamiejscowego ośrodka dydaktycznego politechniki Rzeszowskiej  im. Ignacego Łukasiewicza, w sąsiedztwie bramy nr 1 HSW oraz Inkubatora Technologicznego.


Policja zatrzymała czterech egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu [AKTUALIZACJA]

word

We wtorek policjanci po raz kolejny weszli do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Mieli ze sobą nakazy zatrzymania czterech egzaminatorów. To ciąg dalszy afery korupcyjnej, która wybuchła w marcu 2013 roku. 


Największa w Polsce szkoła matematyki zaprasza na zajęcia do Sandomierza!

szkola (3)

Ogólnopolska sieć Szkół Matematyki „2plus2”, która liczy ponad 85 oddziałów w kraju i poza jego granicami (Czechy, Ukraina, Węgry, Chorwacja, Kazachstan, Serbia) rozpoczęła rok szkolny w Sandomierzu.


Policja nie wie do kogo należą zwłoki. Będą badania DNA

MEXICO-CRIME

Policja zbada DNA, aby ustalić, kim był mężczyzna, którego szczątki znaleziono w sobotę 3 października w Agatówce w gminie Zaleszany w powiecie stalowowolskim.


Mineralna z kranu

tn_woda_1

Sierpniowe upały i rekordowo niski poziom wód sprawiły, że wielu ludzi zadawało sobie pytanie, czy nie zabraknie wody pitnej. Okazuje się, że w przy­padku Sandomierza takie obawy były bezzasadne. Mało tego, poziom wody w ujęciach, z których miasto czerpie, w ogóle się nie zmniejszył, a woda jest tak dobra, że można ją butelkować i sprzedawać.


Luckowe becikowe, a do tego żłobek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Im bliżej wyborów, tym ciekawiej. W stalowowolskim ratuszu dwaj liderzy rządzącego gminą od jesieni 2014 roku PiS-u, prezydent LUCJUSZ NADBE­REŻNY i przewodniczący RM RAFAŁ WEBER, zaprezentowali pakiet mających się ziścić w 2016 roku nowości opatrzonych etykietą „Miasto przyjazne rodzinie – Stalowa Wola”.


Trzeba zburzyć „pomniki wdzięczności”?

pomniki 2

Czy z placów i ulic polskich miejscowości znikną definitywnie monumenty gloryfikujące Armię Czerwoną? Do ich likwidowania nawołuje Instytut Pamięci Narodowej. Sprawa na¬brała nowych rumieńców w związku z decyzją władz Pieniężna dotyczącą rozbiórki pomnika generała Iwana Czerniachowskiego i towarzyszącą jej reakcją Rosji.


Obwodnica „na mur”

obwodnica

W ostatnim dniu września GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy stalowowolsko-niżańskiej w ciągu drogi krajowej DK77. Zadanie ma zostać zrealizowane w systemie „projektuj i buduj”.


Minister od jabłek

schetyna

W Bilczy (gm. Obrazów) odbyło się spotkanie ministra spraw zagranicznych, GRZEGORZA SCHETYNY z przedstawicielami grup producenckich z rejonu Sandomierza i Grójca na Mazowszu. Sadownicy przedstawili swoje problemy zwią­zane z eksportem owoców, minister natomiast obiecał pomoc w promocji polskiego jabłka zagranicą i docierania do nowych rynków zbytu.


Niedziela z kulturą japońską

niedziela z...

11 października w godz. 14-20 Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na „Niedzielę z kulturą japońską”.


20 zespołów OSP rywalizowało w zawodach w Stalowej Woli [ZDJĘCIA]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozegrane w niedzielę 4 października na stalowowolskim stadionie lekkoatletycznym Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze zgromadziły na starcie 20 zespołów OSP z terenu powiatu stalowowolskiego. Strażacy rywalizowali w kilku konkurencjach i byli oceniani w kilku kategoriach.


Ojciec Mateusz nie tylko w Sandomierzu

mateusz

To już potwierdzone! Ojciec Mateusz ponownie zagości na ziemi staszowskiej. Jeszcze w październiku rozpoczną się zdjęcia do jednego z odcinków nowej serii popularnej produkcji, którego akcja osadzona zostanie w Wiązownicy Kolonii.


Sprawdź listę projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego

wspinaczka

Ruszyło głosowanie w tegorocznej edycji tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru są trzydzieści trzy projekty. Głosować można na trzy.


logo_2014_miedzynarodowa_white
 • Koszyk

 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne od 2013 roku.

 • JEZIORO W SIECI

  JEZIORO W SIECI

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę portalu

 • TELEWIZJA LOKALNA

  TELEWIZJA LOKALNA

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę TVL

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie

  Kliknij w banner, by przejść na stronę iTV Wisła

 • Kliknij w obrazek, by poznać szczegóły

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP