Ginekologia w nowej obsadzie

0

porodowka (Medium)Na 12 marca br. planowane jest zakończenie remontu na oddziale ginekologiczno-położniczym i patologii ciąży Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. W wyniku konkursu wybrano już, po konkursie, nowego ordynatora.

Został nim lekarz ginekolog Grzegorz Sałata, który przez ostatnie 17 lat był ordynatorem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Onkologią Ginekologiczną Szpitala Wojewódzkiego im. Świętego Łukasza w Tarnowie. W zawodzie pracuje od 27 lat.

Zadaniem nowego kierownika oddziału jest skompletowanie kadry lekarskiej i rozpoczęcie działalności leczniczej po zakończeniu remontu. ‒ Moim celem jest stworzenie zespołu, dla którego najważniejszym człowiekiem na oddziale będzie pacjentka ‒ mówi Grzegorz Sałata. ‒ Ma się ona tu czuć bezpiecznie i mieć zapewniony pełen koszyk usług medycznych. Począwszy od prostych zabiegów diagnostycznych po cesarskie cięcia, operacje ginekologiczne i onkologiczne.

Docelowo zespół ginekologów w tarnobrzeskim szpitalu ma liczyć osiem osób. Do tej pory pozyskano czterech specjalistów. Żaden z nich nie pracował wcześniej w 12-osobowej spółce ginekologicznej „Grupowa Praktyka Lekarska Bień, Dziamba, Hara i Partnerzy”, która funkcjonowała w tarnobrzeskim szpitalu do końca stycznia tego roku. Nie odniosły zatem skutku apele Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, kierowane do ginekologów, aby lekarze tej specjalności nie zatrudniali się w tarnobrzeskim szpitalu. (…)

(wp)

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.