5 kolizji i 2 pijanych rowerzystów – tarnobrzeska policja podsumowała weekend

0

W miniony weekend na terenie powiatu tarnobrzeskiego zatrzymano 2 nietrzeźwych rowerzystów i odnotowano 5 kolizji drogowych.

W sobotę przed godz. 18, w Kaczakach gmina Baranów Sandomierski, doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. 48-letni kierowca renault w trakcie wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu, zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia się lusterkami z jadącym w przeciwnym kierunku volvo. Kierowca renault odjechał z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany. Policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Do pierwszego zatrzymania doszło przed godz. 17 w miejscowości Zabrnie (gmina Grębów), 29-letni mężczyzna kierował jednośladem mając 2,66 promila alkoholu w organizmie. Na przejażdżkę rowerem w stanie nietrzeźwym wybrał się także 55-letni mieszkaniec Grębowa. Badanie wykazało 1,66 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów (rowerów) obowiązujący go do września 2016 roku.

Źródło: Policja Tarnobrzeg

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.