Epidemia koronawirusa. Raport z regionu [aktualizacja]

0

W tym wpisie publikujemy bieżące informacje i komunikaty dotyczące epidemii koronawirusa dotyczące naszego regionu (powiaty tarnobrzeski, sandomierski, stalowowolski, staszowski, niżański, opatowski).

NUMERY DO POWIATOWYCH STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH:
powiat tarnobrzeski – 15 822 65 83
powiat sandomierski – 15 832 22 63
powiat stalowowolski – 15 842 53 42
powiat staszowski – 15 864 27 86
powiat niżański – 15 841 20 10
powiat opatowski – 15 868 21 49

Koronawirus – profilaktyka

27 kwietnia

18:00 7 wyzdrowień i 3 nowe przypadki zakażenia w województwie podkarpackim oraz 16 ozdrowień w województwie świętokrzyskim – to najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa, jakie spłynęły po południu z sanepidów. Dotyczą one także naszego regionu. Więcej:

Dziecko z powiatu tarnobrzeskiego wyzdrowiało po zakażeniu koronawirusem

17:45 Są już wyniki wszystkich testów pod kątem koronawirusa przeprowadzonych u pacjentów i pracowników oddziału neurologii w  Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu. Zakażenie potwierdzono u trzech osób: pacjenta i dwojga pracowników. Więcej:

Znane są już wyniki wszystkich testów z sandomierskiej neurologii

13:45 Szpital Powiatowy w Nowej Dębie zamyka kolejne oddziały. W lecznicy wciąż pozostaje 99 pacjentów. Dyrekcja szpitala zapewnia, że mają zapewnioną pełną opiekę medyczną. Więcej:

Przez koronawirusa szpital w Nowej Dębie zamyka kolejne oddziały

26 kwietnia

11:45 Starosta sandomierski Marcin Piwnik potwierdził, że nowy przypadek zakażenia w powiecie sandomierskim to pracownik Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Więcej:

Koronawirus w sandomierskim szpitalu. Kolejny pracownik zakażony

10:45 W województwie świętokrzyskim potwierdzone zostały kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem.  Jeden z nich dotyczy powiatu sandomierskiego. Więcej:

Koronawirus – powiat sandomierski. Kolejny przypadek zakażenia

25 kwietnia

20:30 Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie został objęty kwarantanną. Jedna z pracownic Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, zatrudniona również w DPS-ie, jest zakażona koronawirusem. Więcej:

Kwarantanna w nowodębskim Domu Pomocy Społecznej!

18:45 Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeski przodują niestety w statystykach zakażeń koronawirusem SARS CoV-2 na Podkarpaciu. Tylko w sobotę 25 kwietnia, potwierdzono tu 19 nowych przypadków zakażenia. Więcej:

Koronawirus – czarna sobota w powiecie tarnobrzeskim

18:15 U pacjenta oddziału neurologii szpitala w Sandomierzu wykryto zakażenie korobawirusem. Takie informacje przekazała Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kielcach. Jeszcze dziś chory zostanie przewieziony do szpitala zakaźnego w Starachowicach. Sandomierska lecznica czeka jeszcze na wyniki 20 testów. We wtorek Covid-19 stwierdzono u lekarza pracującego na neurologii. Więcej:

Pacjent sandomierskiej neurologii zakażony koronawirusem

14:30 Nie tylko 12 osób z personelu Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie jest zakażonych koronawirusem. Obecność wirusa potwierdzono też u 9 pacjentów Oddziału Wewnętrznego. To może być dopiero początek, trwa oczekiwanie na wyniki testów przeprowadzonych jeszcze u kilkudziesięciu osób. Więcej:

21 osób zakażonych w szpitalu w Nowej Dębie!

13:45 Oddział Neurologiczny Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu został zamknięty po tym, jak u lekarza i pielęgniarki tam pracujących, stwierdzono zakażenie koronawirusem. W ograniczonym zakresie pracuje również Szpitalny Oddział Ratunkowy – zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z ratowników. Więcej:

Koronawirus na tarnobrzeskiej neurologii i SOR

9:15 U dwunastu pracowników Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Więcej:

12 członków personelu szpitala w Nowej Dębie zakażonych koronawirusem

9:00  35 kolejnych wyników testów na obecność koronawirusa przeprowadzonych u pracowników i pacjentów neurologii otrzymał dzisiaj rano sandomierski szpital. Wszystkie są ujemne, co oznacza, że osoby te nie są zakażone. Więcej:

Dobre wiadomości dla sandomierskiego szpitala

24 kwietnia

18:15 Do 25 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim. Według najnowszych danych sanepidu potwierdzono tutaj 6 nowych przypadków. Łącznie z miastem Tarnobrzeg w statystykach na Podkarpaciu w tym regionie stwierdzono najwięcej zakażeń Sars-Cov-2. Więcej:

Aż 6 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim

7:15 Pracownicy służby zdrowia mogą zrobić test na Covid-19 w każdej chwili, kiedy tylko tego potrzebują – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie opublikowanym w piątek w “Super Expressie”. Więcej:

Szumowski: pracownicy służby zdrowia mogą zrobić test na Covid-19 w każdej chwili

23 kwietnia

18:00 Bardzo dobre informacje popołudniu spłynęły z sanepidów. W województwie podkarpackim z Covid-19 wyzdrowiało aż 22 osoby (odnotowano 3 nowe przypadki zachorowań). W województwie świętokrzyskim sytuacja wygląda jeszcze lepiej. Brak zachorowań i 25 ozdrowień. Więcej:

Koronawirus. Ponad 20 wyzdrowień, zarówno na Podkarpaciu, jak i Świętokrzyskiem

10:30 W całej Polsce odnotowano 177 przypadków zakażenia koronawirusem. Jeden z nich dotyczy województwa świętokrzyskiego. To młoda kobieta z powiatu kieleckiego. Zmarli dwaj starsi mężczyźni zamieszkali w powiecie starachowickim. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 248 zachorowań na COVID-19, w tym 6 zgonów oraz 7 ozdrowień.
Natomiast niezmienna sytuacja jest w województwie podkarpackim. Badaniami laboratoryjnymi jak do tej pory potwierdzono 276 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 128 osób wyzdrowiało. Odnotowano 16 zgonów.

8:30 Przesyłki dla osób objętych zakazem wychodzenia z domu są przechowywane w placówkach do czasu zakończenia przymusowej izolacji ich adresatów. Wyjątkiem są przekazy pieniężne, które są doręczane pod adresy objęte kwarantanną – poinformowała w środę Poczta Polska. Więcej:

Specjalne procedury obsługi przesyłek osób na kwarantannie

22 kwietnia

18:15 Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w Rzeszowie  i Kielcach podały najnowsze dane dotyczące sytuacji związanej z koronawirusem. Więcej:

Koronawirus – najnowsze dane z regionu

16:45 W środę, 22 kwietnia, zakończyła się  kwarantanna zbiorowa w ośrodku „Rewita” w gminie Solina dla 94 osób, które zdecydowały się wrócić do Polski z Włoch. Więcej:

Podkarpacie. Koniec kwarantanny dla grupy Polaków, która wróciła z Włoch

14:30 Mieszkańcy gminy Łoniów otrzymają w najbliższych dniach maseczki ochronne wielokrotnego użycia. Więcej:

Mieszkańcy gminy Łoniów dostaną maseczki

13:30 Test serologiczny przeprowadzony u jednej z pielęgniarek opiekujących się pacjentami w Hospicjum im. Ojca Pio w Tarnobrzegu dał wynik pozytywny. Nie musi to oznaczać zakażenia koronawirusem, ale postawiło personel placówki i służby sanitarne w stan alarmowy. Więcej:

Koronawirus. Alarm w tarnobrzeskim hospicjum!

11:30 Testy potwierdziły, że jeden z lekarzy pracujących na neurologii w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu jest zakażony koronawirusem. We wtorek oddział ten został zamknięty. Więcej:

Lekarz sandomierskiego szpitala zakażony koronawirusem

11:00 Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek za pomocą mediów społecznościowych poinformował, że od czwartku, 23 kwietnia, będzie otwarte miejskie targowisko. Więcej:

Jest decyzja w sprawie tarnobrzeskiego targowiska!

9:30 Według aktualnych danych rzeszowskiego sanepidu w województwie podkarpackim odnotowanych zostało jak do tej pory 270 przypadków zakażeń koronawirusem. Spośród chorych w tym regionie wyzdrowiało 104 osoby. Jak wygląda sytuacja w poszczególnych powiatach, w tym tarnobrzeskim, stalowowolskim i niżańskim? Więcej:

Koronawirus – sytuacja w powiatach tarnobrzeskim, stalowowolskim i niżańskim

21 kwietnia

20:15 Oddział neurologii Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu we wtorek został zamknięty.  Test serologiczny przeprowadzony u  jednego z pracowników dał wynik dodatni. Więcej:

Sandomierska neurologia zamknięta. Pracownik szpitala zakażony koronawirusem?

18:30 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała najnowsze dane dotyczące sytuacji związanej z koronawirusem. Są nowe przypadki zakażeń i wyzdrowień zarówno w Tarnobrzegu jak i powiecie tarnobrzeskim. Więcej:

Koronawirus – najnowsze dane z Tarnobrzega i powiatu

10:15 Dzielnicowa rejonu miasta Opatowa sierż. szt. Katarzyna Czesna-Wójcik od wielu lat włącza się w różne dobroczynne akcje. W tych trudnych dniach wraz z drużyną „Dobrych Rączek” uszyła już ponad 2 tysiące maseczek, które trafiły do instytucji i osób prywatnych z terenu powiatu opatowskiego. Więcej:

„Dobre Rączki” dzielnicowej… [zdjęcia]

8:00 Pracownicy medyczni, którzy mają kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem będą mogli pracować tylko w jednym miejscu. Za to ograniczenie otrzymają dodatkowe świadczenie – wynika projektu rozporządzenia ministra zdrowia zamieszczonego w poniedziałek na stronie resortu. Więcej:

Medycy mający kontakt z chorymi na COVID-19 będą mogli pracować tylko w jednym miejscu

20 kwietnia

18:15 W województwie podkarpackim odnotowano 3 nowe przypadki zakażenia Sars-Cov-2. Wyzdrowiało 9 osób, w tym dwie osoby z naszego regionu. Więcej:

Podkarpacie: 3 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, 9 wyzdrowień

18:00 W województwie świętokrzyskim potwierdzonych zostało 13 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem. W sumie w Świętokrzyskiem odnotowano 227 zachorowań na COVID-19, w tym 4 zgony oraz 7 ozdrowień.

14:00 W związku z trwającą epidemią COVID-19 samorząd gminy Baranów Sandomierski rozdaje maseczki dla mieszkańców. Więcej:

8500 maseczek dla mieszkańców gminy [zdjęcia]

11:45 W związku nowymi przepisami wprowadzonymi przez rząd diecezja sandomierska wprowadziła zarządzenie dla księży i wiernych w diecezji sandomierskiej. Więcej:

Nowe rozporządzenia sanitarne, w kościołach może przebywać więcej osób

10:30 Od poniedziałku będzie można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce; w lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Środowiska. Jak podkreślono, decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia. Więcej:

Czy w lesie trzeba nosić maseczkę?

9:45 Jest pomysł na pomoc przedsiębiorcom z branży turystycznej w niezwykle trudnym dla nich okresie oraz na zachęcenie turystów do przyjazdu do Sandomierza już po ustaniu pandemii koronawirusa. To Vouchery Optymizmu. Więcej:

Optymistyczne vouchery skuszą turystów do przyjazdu do Sandomierza?

9:30 Akcję “Koprzywnica solidarna z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu” zainicjowała burmistrz Aleksandra Klubińska. Więcej:

Mieszkańcy Koprzywnicy pomagają Domowi Pomocy Społecznej w Sandomierzu

8:00 Wzrost liczby zakażeń koronawirusem (ponad 500 przypadków potwierdzono w niedzielę) wiąże się z wykryciem trzech nowych ognisk; dotyczą one ośrodków opieki długoterminowej w Kaliszu (woj. wielkopolskie) i Czernichowie (woj. śląskie) oraz szpitala w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie) – poinformował PAP rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Więcej:

Rzecznik MZ: wzrost zakażeń koronawirusem wiąże się z wykryciem trzech nowych ognisk

19 kwietnia

20:00 W niedzielę, 19 kwietnia, w całej Polsce potwierdzonych zostało 545 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. 4 z nich dotyczą województwa podkarpackiego. W tym regionie 15 osób wyzdrowiało, w tym 3 z nich z Tarnobrzega. Więcej:

Ponad 500 zakażeń koronawirusem w całej Polsce

18 kwietnia

17:30 Podkarpacki sanepid potwierdził 4 nowe przypadki zakażenia Sars-Cov-2. To mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja), mężczyzna w sile wieku z powiatu sanockiego (hospitalizacja), dziecko z powiatu sanockiego (hospitalizacja) oraz kobieta w sile wieku z powiatu sanockiego (hospitalizacja). Wyzdrowiały 3 osoby z powiatu mieleckiego: kobieta i mężczyzna w sile wieku oraz dziecko. Badaniami laboratoryjnymi w województwie podkarpackim potwierdzono 259 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 66 osób wyzdrowiało. Odnotowano 15 zgonów.

10:30 Według najnowszych danych w województwie podkarpackim zakażenie koronawirusem potwierdzono u 4 osób. To starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja), starsza kobieta z powiatu stalowowolskiego (izolacja), starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (izolacja) i młody mężczyzna z powiatu rzeszowskiego (izolacja).

17 kwietnia

17:30 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała bardzo pozytywne wiadomości. Według popołudniowych danych nie ma kolejnych zakażeń na Podkarpaciu. Co więcej, aż 14 osób na terenie województwa wyzdrowiało po zachorowaniu na Covid-19. Więcej:

Koronawirus – kilkanaście wyzdrowień na Podkarpaciu, również w Tarnobrzegu!

14:30 Od czwartku w Polsce w miejscach publicznych obowiązkowo należy zasłaniać twarz. Jak się okazuje zapotrzebowanie na maseczki ochronne jest ogromne, o czym przekonała się m.in. europosłanka Elżbieta Łukacijewska, która postanowiła ufundować 2000 sztuk dla mieszkańców Podkarpacia. Więcej:

Maseczki od europosłanki dla mieszkańców Podkarpacia

13:45 W Tarnobrzegu na pomnikach hrabiego Juliusza Tarnowskiego, majora Hieronima Dekutowskiego oraz Stanisława Pawłowskiego pojawiły się maseczki przypominające o obowiązku zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. Więcej:

Tarnobrzeskie pomniki przypominają o noszeniu maseczek

11:30 Planowany na lipiec Turniej Rycerski oraz sierpniowe Święto Śliwki z powodu epidemii zostały odwołane – poinformował burmistrz miasta i gminy Szydłów Andrzej Tuz. Więcej:

Święto Śliwki i Turniej Rycerski 2020 odwołane

10:30 Ministerstwo Zdrowia dziś rano poinformowało o 296 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Po 5 z nich dotyczy województw podkarpackiego (w tym 2 powiat tarnobrzeski) oraz świętokrzyskiego ( 1 osoba z powiatu sandomierskiego). Więcej:

Koronawirus – nowe przypadki w powiatach tarnobrzeskim i sandomierskim

8:30 Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny poinformował, że w Stalowej Woli Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. uruchomi fabrykę szycia maseczek ochronnych. Więcej:

Powstanie fabryka maseczek w Stalowej Woli

8:15 Resort zdrowia sprowadza z Korei szybkie testy. Eksperci krytykują ten ruch – czytamy w piątkowej “Rzeczpospolitej”. Więcej:

Testy mało wiarygodne?

8:00 Jedynacy i osoby niereligijne najtrudniej przeżywają sytuację epidemii – wynika z badania Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej przeprowadzonego wśród nastolatków. 80 proc. młodych przebywających na kwarantannie raczej dobrze, lub zdecydowanie dobrze ocenia swoje samopoczucie podczas epidemii. Więcej:

Badanie: jedynacy i osoby niereligijne najtrudniej przeżywają sytuację epidemii

16 kwietnia

20:30 Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim ogłosili IV etapy łagodzenia obostrzeń. Pierwszy z nich wejdzie w życie 20 kwietnia. Więcej:

Pierwsze złagodzenia obostrzeń

17:45 W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem. To dwie kobiety w sile wieku – z powiatu koneckiego i kieleckiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 175 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 3 zgony i 7 ozdrowień

17:45 Według najnowszych danych w województwie podkarpackim zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej osoby. To mężczyzna w sile wieku z terenu powiatu krośnieńskiego (hospitalizowany). W Szpitalu w Jarosławiu zmarła pacjentka. Badaniami laboratoryjnymi w tym regionie potwierdzono 246 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 49 osób wyzdrowiało. Odnotowano 15 zgonów.

15:45 Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu otrzyma respirator, natomiast lecznica w Nisku osiem pomp infuzyjnych. Sprzęt ufundowali  księża z diecezji sandomierskiej. Więcej:

Księża ufundowali sprzęt dla szpitali w Sandomierzu i Nisku

11:45 Autobusy komunikacji miejskiej  w Sandomierzu przypominają mieszkańcom o obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Więcej:

Załóż maseczkę! Przypominają o tym również sandomierskie autobusy

10:15 W województwie świętokrzyskim potwierdzono 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To starsza kobieta z powiatu ostrowieckiego oraz kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego. Zmarła 89-letnia kobieta z powiatu starachowickiego, również zakażona Sars-Cov-2.
W sumie w Świętokrzyskiem odnotowano 173 przypadki zachorowań na COVID-19, w tym 3 zgony oraz 7 ozdrowień.

10:15 Sanepid poinformował o dwóch nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. To dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu stalowowolskiego. Łącznie jak do tej pory na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 245 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 49 osób wyzdrowiało. Odnotowano 14 zgonów.

8:45 Nie wszyscy sandomierzanie otrzymali już maseczki ochronne od miasta. Mają one trafić do około 5500 gospodarstw domowych. Więcej:

Sandomierz rozdaje maseczki. Kiedy otrzymają je wszyscy mieszkańcy?

8:30 W związku z epidemią, od czwartku do odwołania w Polsce nałożony został obowiązek zakrywania ust i nosa; można nosić maski i maseczki, można też wykorzystać części odzieży np. szalik. Istotne jest, jak zakładamy, nosimy i zdejmujemy to, czym zasłaniamy część twarzy. Więcej:

Zakrywanie ust i nosa obowiązkowe; warto nauczyć się, jak prawidłowo to robić

8:30 Drogi, place, sklepy, targowiska, kościoły, dworce – to tylko część miejsc, w których od czwartku obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w związku z epidemią. Maseczek nie muszą nosić m.in. dzieci do ukończenia 4 lat i osoby niesamodzielne. Więcej:

Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa. Gdzie należy zasłaniać twarz? Kto jest zwolniony z obowiązku?

15 kwietnia

18:15 W Tarnobrzegu odnotowano dwa kolejne przypadki zachorowania na COVID-19 – brzmią najnowsze dane sanepidu. To nie jedyne smutne wiadomości, ponieważ w miejscowej lecznicy zmarła pacjentka zakażona koronawirusem. Więcej:

Dwa nowe przypadki i jedna ofiara śmiertelna koronawirusa w Tarnobrzegu

12:45 Urząd miasta Tarnobrzega podjął się zakupu i dystrybucji pakietów ochronnych dla mieszkańców. Do każdego gospodarstwa w Tarnobrzegu trafią dwie maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący. Więcej:

Mieszkańcy Tarnobrzega otrzymają maseczki

12:15 40-letni mężczyzna, mieszkaniec Tarnobrzega, złamał zasady kwarantanny, opuszczając swoje mieszkanie. W sklepie, do którego poszedł, wszczął awanturę, kaszlał na klientów i straszył ich, że jest zakażony koronawirusem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-latka ponad 3 promile alkoholu. Więcej:

Tarnobrzeg. Pijany mężczyzna złamał kwarantannę. W sklepie kaszlał na klientów

11:45 Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego zapadalność w Polsce na COVID-19 na 100 tys. ludności wynosi 17,4. Najwyższe wskaźniki odnotowywane są w województwie mazowieckim – 30,7, najniższe zaś w pomorskim – 7,3. Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu i Świętokrzyskiem? Więcej:

Zapadalność na koronawirusa w Polsce. Jak na tle kraju wygląda sytuacja na Podkarpaciu i Świętokrzyskiem?

10:00 W województwie świętokrzyskim potwierdzono 7 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. To młody mężczyzna (powiat ostrowiecki), kobieta w sile wieku (powiat kielecki), kobieta w sile wieku (powiat konecki), młody mężczyzna (powiat skarżyski), młoda kobieta (powiat skarżyski), mężczyzna w sile wieku (powiat konecki) oraz mężczyzna w sile wieku (powiat skarżyski). – Miło nam poinformować Państwa, że 6 kolejnych pacjentów pokonało chorobę. To mieszkańcy powiatu ostrowieckiego (2), powiatu kieleckiego, powiatu jędrzejowskiego, skarżyskiego i buskiego (po 1 osobie) – zakomunikowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

10:00 W województwie podkarpackim przybyło troje chorych na COVID-19. To młody mężczyzna z powiatu dębickiego, kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego oraz starsza kobieta z powiatu leżajskiego. Jedna osoba wyzdrowiała: mężczyzna w sile wieku z terenu powiatu jasielskiego przebywający w izolacji domowej.

9:30 Mieszkańcy gminy Zawichost otrzymują  bezpłatne  maseczki wielorazowego użytku. Więcej:

Maseczki dla mieszkańców gminy Zawichost

9:30 Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. zakupiły maseczki dla szpitala oraz Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Więcej:

Zakłady metalowe wspierają szpital oraz DPS w Nowej Dębie

7:45 Ta decyzja może być jedną z ostatnich do podjęcia, bo szkoły to duże zbiorowiska osób, co powoduje pewne ryzyka – tak rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się we wtorek w Polsat News do ewentualnych planów powrotu uczniów do szkół. Więcej:

Rzecznik rządu o powrocie uczniów do szkół: to może być jedna z ostatnich decyzji do podjęcia

14 kwietnia

18:30 Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM. Podczas niej powiedział, że możemy zakładać, iż wyjazdów, koloni nie będzie. Dodał, że z epidemią będziemy się zmagać rok. Więcej:

Minister zdrowia: O takich wakacjach, jakie mieliśmy, możemy zapomnieć

15:45 25-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego za wielokrotne złamanie zasad kwarantanny domowej został ukarany grzywną w wysokości 10 tysięcy złotych. Więcej:

Recydywista w łamaniu kwarantanny surowo ukarany

14:00 Tarnobrzeski magistrat poinformował, że nie odbędą się w tym roku dni miasta oraz dominikański jarmark. Pieniądze, zaplanowane w budżecie na organizację tych wydarzeń, przeznaczone zostaną na walkę z koronawirusem. Więcej:

To już pewne: nie będzie Dni Tarnobrzega oraz Jarmarku Dominikańskiego

11:30 Osiem tysięcy maseczek ochronnych wielokrotnego kupił dla mieszkańców gminy Samborzec tamtejszy samorząd. Więcej:

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców gminy Samborzec

10:30 Podkarpacki sanepid poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie. Wśród nich są osoby z Tarnobrzega i powiatu stalowowolskiego. Odnotowano również 3 zgony, w tym dwóch osób z tarnobrzeskiego rejonu. Więcej:

Tarnobrzeg: 3 nowe przypadki koronawirusa, 2 ofiary śmiertelne epidemii w powiecie

8:00 We wtorek na warszawskim Lotnisku Chopina ma wylądować największy transportowy samolot świata, który przywiezie do Polski ładunek z niezbędnymi środkami do walki z koronawirusem. Na pokładzie samolotu ma się znaleźć m.in. 7 mln maseczek i kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych. Więcej:

Do Polski przyleci największy samolot świata ze sprzętem medycznym

13 kwietnia

14:00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o 8 przypadkach wyzdrowień w powiecie mieleckim.  Są również dwa przypadki zakażeń koronawirusem i jeden zgon. Więcej:

8 przypadków wyzdrowień w powiecie mieleckim

12 kwietnia 

18:15 Wielka Niedziela przyniosła dobrą nowinę dla Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Tego dnia służby sanitarne poinformowały o pięciu przypadkach wyzdrowienia pochodzących stąd osób, które były zakażone koronawirusem SARS CoV-2. Więcej:

Wyzdrowiało 5 osób z Tarnobrzega i powiatu, w tym dwoje dzieci

17:15 W województwie świętokrzyskim potwierdzono dziś 5 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Jeden z nich odnotowano na terenie powiatu sandomierskiego. Więcej:

Drugi przypadek koronawirusa w powiecie sandomierskim!

11 kwietnia 

18:00 Do 220 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Wśród nowych 11 przypadków są dwie osoby z powiatu tarnobrzeskiego. Więcej:

Dwa kolejne przypadki koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim. W tym dziecko

11:30 W Stalowej Woli trwa dramat personelu i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Po tym, jak u jednego z pacjentów stwierdzono zakażenie koronawirusem, część personelu trzeba było poddać kwarantannie. Pozostałe 6 osób – 2 pielęgniarki, 3 opiekunki i dyrektor, pracują nieprzerwanie od poniedziałku, w ekstremalnie trudnych warunkach. Są na granicy wyczerpania, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Więcej:

Heroiczna walka w stalowowolskim DPS-ie

9:15 Od 16 kwietnia w Polsce będą obowiązywać kolejne obostrzenia związane z koniecznością zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Tymczasem ceny maseczek w związku z epidemią koronawirusa rosną w zawrotnym tempie. To nie jest wina farmaceutów – tłumaczy Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej. Więcej:

Naczelna Izba Aptekarska: ceny maseczek wzrosły prawie siedmiokrotnie; to nie wina farmaceutów

10 kwietnia

17:30 Wojewódzka Stacja Santarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o 15 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród nich jest jedna osoba z Tarnobrzega. Więcej:

30 zakażeń w powiecie tarnobrzeskim i samym mieście

14:45 Naukowcy z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania stworzyli pierwszy polski test na koronawirusa. Test jest w stu procentach pewny – poinformował Jarosław Gowin. Więcej:

Stworzono polski test na koronawirusa. W przyszłym tygodniu ruszy produkcja

13:30 46-letni mężczyzna w gminie Iwaniska nie przestrzegał zaleconej kwarantanny, wychodząc z niej zaraz po wizycie policjantów. Więcej:

Pijany mężczyzna łamał co chwila zasady kwarantanny

13:00 W laboratorium Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu będą najprawdopodobniej wykonywane testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Usprawni to diagnozowanie podejrzanych o zakażenie. Więcej:

Testy na koronawirusa najprawdopodobniej również w Sandomierzu. Sprzęt już zamówiony

10:00 Będziemy dostosowywać nasze decyzje w sprawie ograniczeń i obostrzeń do rozwoju sytuacji; chcielibyśmy, żeby część ograniczeń po świętach była zdejmowana i będziemy szli w tym kierunku, jeśli będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa – mówił w piątek w TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk. Więcej:

Rząd chciałby, by część ograniczeń po świętach była zdejmowana

9:30 Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących potrzeb – podały w czwartek branżowe organizacje motoryzacyjne. Dodały, że inni mogą poczekać. Więcej:

Jest zgoda dla części osób na wymianę opon

7:30 Jeszcze tydzień temu wspierali walkę z koronawirusem. Teraz sami potrzebują pomocy. Firma “Gumtex” z Baranowa Sandomierskiego, producent gumek i troków zwraca się z prośbą o pomoc w odbudowie zakładu po pożarze. Więcej:

Pomóż odbudować zakład w Baranowie Sandomierskim

9 kwietnia

19:30 W mediach społecznościowych pojawiła się grupa pomagająca osobom, które nie mogą lub boją się wyprowadzić psa na spacer. Więcej:

“Pies w koronie” – pomoc w wyprowadzaniu psa w czasie pandemii

14:30 Zmarł mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, zakażony Sars-Cov-2. Więcej:

Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie stalowowolskim

14:00 Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że obostrzenia, które zostały wprowadzone w Polsce do 11 kwietnia w związku z panującą epidemią koronawirusa zostają przedłużone. Podjęto także kolejne decyzje. Więcej:

Przedłużone wszystkie obostrzenia, obowiązek ochrony ust i nosa, przełożone matury

8:30 Nie ma potrzeby tworzenia kolejnego szpitala na potrzeby walki z koronawirusem, liczba miejsc w Starachowicach jest wystarczająca – uważają służby wojewody.  Władze powiatu kilka dni temu wystosowały protest przeciwko ewentualnemu  przekształceniu  szpitala w Sandomierzu. Więcej:

Nie będzie zmian w sandomierskim szpitalu. Wojewoda uspokaja

7:45 Obostrzenia dotyczące epidemii nie zostaną teraz poluzowane – powiedział w środę rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podkreślił, że rozwój sytuacji i liczba zachorowań zależy obecnie w największym stopniu od tego, jak Polacy zachowają się w święta. Więcej:

Rzecznik MZ: obostrzenia związane z epidemią nie zostaną teraz poluzowane

7:30 Sandomierskie targowisko będzie nadal funkcjonować, ale zarządca   wprowadza tam zmiany, dzięki którym handel będzie bardziej bezpieczny.  To odpowiedź na zwiększony w ostatnich dniach ruch na giełdzie rolnej przy ulicy Przemysłowej. Więcej:

Zmiany na sandomierskim targowisku

8 kwietnia

13:30 Troje młodych osób we wtorek, 7 kwietnia, w miejscowości Koniemłoty (powiat staszowski) urządziło sobie spotkanie towarzyskie przy grillu, łamiąc tym samym obowiązujące ograniczenia o przemieszczaniu się i gromadzeń. Więcej:

Towarzyskie grillowanie podczas epidemii

12:45 W szpitalu w Łańcucie zmarły dwie osoby z województwa podkarpackiego, zakażone koronawirusem. To kobiety w wieku 83 i 79 lat, które cierpiały na poważne choroby współistniejące.

12:45 We wtorek, 7 kwietnia, czterech turystów z Ukrainy zwiedzało zabytki Sandomierza co jest niezgodne z obecnymi przepisami o ograniczonym przemieszczaniu. Więcej:

Turyści w Sandomierzu w czasie zarazy

10:45 W województwie podkarpackim jak do tej pory odnotowano 168 zakażeń koronawirusem. Z tego powodu zmarło 9 osób, wyzdrowiało natomiast 10. Jak wygląda sytuacja w poszczególnych miastach i powiatach? Więcej:

Koronawirus – sytuacja w województwie podkarpackim

9:00 Dotychczasowe restrykcje związane z epidemią wygasają do świąt, myślę, że trzeba będzie je niestety przedłużyć. Nowe zalecenia pojawią się w czwartek – poinformował w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że noszenie maseczek jest w tej chwili zalecane w kontaktach międzyludzkich. Więcej:

Wiceminister zdrowia: myślę, że restrykcje trzeba przedłużyć, nowe zalecenia pojawią się w czwartek

7 kwietnia

22:00 Władze Stalowej Woli rozpoczęły wielką akcję dostarczenia wszystkim mieszkańcom miasta bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Pierwsze maseczki trafią do stalowowolan jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Operacja potrwa do 23 kwietnia. Więcej:

50 tysięcy maseczek dla stalowowolan

16:45 Przyłbice ochronne i rękawice otrzymały od posła Marka Kwitka służby  oraz instytucje walczące z epidemią koronawirusa  i niosące w tym okresie pomoc potrzebującym. Więcej:

Poseł Marek Kwitek podarował przyłbice i rękawiczki tym, którzy walczą z epidemią na pierwszej linii frontu

13:45 We wtorek 7 kwietnia, około południa, karetki ratunkowe zabrały dwie mieszkanki Tarnobrzega do szpitala, najprawdopodobniej do Łańcuta, na oddział zakaźny. U obu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Według nieoficjalnych informacji, to pielęgniarka z tarnobrzeskiego szpitala i jej córka. Obie przebywały w kwarantannie. Więcej:

Kolejne dwa przypadki zakażenia w Tarnobrzegu

13:00 Jeszcze tej nocy w Tarnobrzegu rozpocznie się dezynfekcja miasta. Więcej:

Rusza dezynfekcja Tarnobrzega

12:45 Szpital w Łańcucie poinformował o śmierci 85-letniego mężczyzny z powiatu tarnobrzeskiego, który był zakażony koronawirusem. Więcej:

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim

12:00 Altany śmietnikowe znajdujące się w Sandomierzu zostały zdezynfekowane. To kolejny krok podjęty przez miasto, który ma zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Więcej:

Po autobusach i przystankach pora na altany śmietnikowe

10:30 Wojewódzka Stacja Stanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o trzech kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie podkarpackim. Po jednym z nich dotyczy powiatów tarnobrzeskiego i stalowowolskiego. Więcej:

Koronawirus – nowe przypadki w powiatach tarnobrzeskim i stalowowolskim

10:00 Stalowa Wola. Personel pracujący na Oddziale Wewnętrznym Powiatowego Szpitala Specjalistycznego nie zaraził się koronawirusem COVID-19. Wszystkie przeprowadzone testy dały wynik ujemny. Więcej:

Personel szpitala zdrowy

9:00 Dyrekcja sandomierskiego szpitala, wspierana przez władze powiatu, ubiega się o zgodę ministra zdrowia oraz o pieniądze na utworzenie w lecznicy pracowni, w której można byłoby przeprowadzać testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Obecnie na wyniki badań trzeba czekać około 48 godzin, a nawet dobę dłużej. Uruchomienie diagnostyki na miejscu znacząco skróciłoby ten czas. Więcej:

Testy na koronawirusa w szpitalnym laboratorium w Sandomierzu? Starania o to trwają

8:45 16 osób zakażonych koronawirusem w mieście Tarnobrzeg, w powiecie tarnobrzeskim 11 – tak wyglądają statystyki prowadzone przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Więcej:

16 osób zakażonych w Tarnobrzegu, w powiecie 11

6 kwietnia

18:30 Zarząd Powiatu Sandomierskiego sprzeciwia się ewentualnemu przekształceniu Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w jednoimienny szpital zakaźny. Więcej:

Mieszkańcy i władze powiatu obawiają się przekształcenia sandomierskiego szpitala

18:00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała najnowsze dane związane z epidemią koronawirusa. Wśród nowych przypadków są również dwie osoby z powiatu tarnobrzeskiego. Więcej:

Dziecko oraz starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego zakażeni koronawirusem

15:00 Tarnobrzescy policjanci odnotowują coraz więcej przypadków łamania kwarantanny domowej oraz nieprzestrzegania nowych wytycznych, odnośnie przemieszczania i gromadzenia się w miejscach publicznych. 7 mężczyzn odpowie za złamanie ograniczeń. Więcej:

72-latek poszedł do sklepu, będąc w kwarantannie, biesiady w miejscach publicznych – epidemia nadal nie straszna

14:45 We wtorek, 7 kwietnia, grupa Polaków przyleci z Włoch do Rzeszowa, a następnie zostanie przewieziona do ośrodka “Rewita Solina” w miejscowości Solina, gdzie odbędzie obowiązkową, 14-dniową kwarantannę. Więcej: 

Podkarpacie. Grupa Polaków przyleci z Włoch do kraju. Zostaną umieszczeni w ośrodku

10:00W województwie świętokrzyskim potwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To 9 osób z powiatu kieleckiego: 8 mężczyzn (4 młodych i 4 w sile wieku) oraz kobieta w sile wieku, a także starszy mężczyzna z powiatu raciborskiego w województwie śląskim – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego. Łącznie na terenie województwa stwierdzono 103 przypadki zachorowań na COVID-19.

10:00 Według informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na Podkarpaciu potwierdzono 3 kolejne przypadki zakażenia Sars-Cov-2:

  • starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (izolacja)
  • starsza kobieta z powiatu przeworskiego (hospitalizacja)
  • kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja)

Zmarł również 74-letni pacjent z powiatu leżajskiego zakażony koronawirusem, który przebywał w szpitalu w Łańcucie.

9:45 Dyrektor SPZZOZ w Nisku, wystosował podziękowania do Zarządu Spółki Huta Stalowa Wola, która przekazała darowiznę niżańskiemu szpitalowi powiatowemu. Więcej:

100 tys. zł dla szpitala w Nisku od Huty Stalowa Wola. Podziękowania dyrektora

8:45 Trójka mieszkańców Nowej Dęby urządziła sobie spotkanie towarzyskie na skwerze, naruszając tym samym nowe przepisy dotyczące gromadzenia się osób w miejscach publicznych w związku z koronawirusem. Więcej:

Libacja w czasie zarazy. Mieszkańcy Nowej Dęby ukarani

5 kwietnia

14:15 Dzisiejsza Niedziela Palmowa miała zupełnie inny charakter niż poprzednie. Inny przebieg miało również towarzyszące jej tradycyjne  spotkanie młodych. Więcej:

Niedziela Palmowa inna niż poprzednie. Również w Sandomierzu

10:30 3 nowe przypadki zakażenia Sars-Cov-2 w powiecie tarnobrzeskim – to najnowsze dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Więcej:

3 nowe przypadki koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim. Łącznie już 25 osób zakażonych

4 kwietnia 

12:00 Pielęgniarka z Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego, która miała kontakt z zakażoną pacjentką, czekała na przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa 14 dni! Zrobiono go dopiero, gdy jej stan zdrowia się pogorszył i syn zawiózł ją do Szpitala Zakaźnego w Mielcu. Wynik wypadł pozytywnie. Wtedy, już z objawami choroby, zabrano ją do Szpitala Zakaźnego w Łańcucie. Po trzech dniach i „podleczeniu”, wypisano ją, „bo miejsce jest potrzebne dla nowych pacjentów”. Więcej: 

Chorą pielęgniarkę z Tarnobrzega wypisano ze szpitala zakaźnego, bo „miejsce jest potrzebne”.

3 kwietnia

18:00 750 sandomierskich rodzin otrzymało w piątek maseczki ochronne od miasta. Po niedzieli trafią one do pozostałych. Więcej:

Maseczki wielokrotnego użytku dla mieszkańców Sandomierza. Przekazuje je miasto

17:45 WSSE poinformowała, że wyzdrowiała kolejna osoba. To starsza kobieta z powiatu niżańskiego, która od 21 marca br. przebywała w Szpitalu w Łańcucie. Więcej:

Starsza osoba z powiatu niżańskiego wyzdrowiała po zakażeniu koronawirusem

14:30 W Staszowie i okolicznych miejscowościach regularnie dezynfekowane będą najczęściej uczęszczane przez ludzi miejsca. Akcja już się rozpoczęła. Ma na celu wzmocnienie ochrony mieszkańców przed koronawirusem. Więcej:

Dezynfekują miasto!

12:45 Zakłady Chemiczne wchodzące w skład Grupy Kapitałowej „Siarkopol” w Tarnobrzegu wsparły finansowo tutejszy Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich. Pieniądze zostaną wykorzystane na doposażanie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Więcej:

Ćwierć miliona dla szpitala

12:30 W Szydłowie i Połańcu trwa szycie maseczek ochronnych. Zaangażowali się w nie pracownicy instytucji publicznych. Są już pierwsze efekty tych działań. Niektóre z nich mogą zaskakiwać. Więcej:

Szyją maseczki. Niektóre wyglądają jak dzieła sztuki ludowej

12:00 Dwoje nastolatków, młody mężczyzna z Szydłowa oraz jego rówieśniczka z Pińczowa postanowili się spotkać i zjeść razem pizzę w Busku-Zdroju. Zapomnieli przy tym o zakazie przemieszczania się poza celami bytowymi, zdrowotnymi lub zawodowymi. Ponadto policjanci znaleźli u nastolatka dwie porcie suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Więcej:

Randka w cieniu koronawirusa

11:45 Maseczki, rękawice ochronne, gogle, płyny dezynfekcyjne o łącznej wartości 26 tysięcy złotych otrzymał w piątek Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu. Więcej:

Ważne wsparcie dla sandomierskiego szpitala od wojewody

10:15 Według najnowszych danych w województwie podkarpackim odnotowano 8 nowych przypadków zakażenia Sars-Cov-2. Aż 5 z nich dotyczy powiatu tarnobrzeskiego. Więcej:

5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim

10:15 W województwie świętokrzyskim potwierdzono 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Stwierdzono go m.in. u starszego mężczyzny w powiatu opatowskiego. Więcej:

Koronawirus w powiecie opatowskim! Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia

9:00 Trzech mężczyzn w Tarnobrzegu urządziło sobie spotkanie towarzyskie i w rejonie warsztatu samochodowego piło alkohol. Tym zachowaniem złamali obostrzenia, które są wprowadzone na terenie całego kraju w związku z epidemią koronawirusa. Więcej:

Tarnobrzeg. Libacja na ławeczce w czasie epidemii

7:45 Swoje rekomendacje dotyczące wyborów prezydenckich przekażę wtedy, kiedy będę miał realne podstawy, dane dotyczące epidemii, nie będzie to wcześniej niż w drugiej połowie kwietnia – powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Więcej:

Szumowski: moje rekomendacje ws. wyborów nie wcześniej niż w drugiej połowie kwietnia

2 kwietnia

15:30 Księża z diecezji sandomierskiej włączyli się do akcji pomocy służbie zdrowia. Więcej:

Księża wpłacają pieniądze na zakup sprzętu medycznego

15:15 W Łańcucie zmarła dziś 88-letnia kobieta z powiatu stalowowolskiego, zakażona COVID-19. To czwarty zgon w województwie podkarpackim. Więcej:

Zmarła osoba z powiatu stalowowolskiego zakażona koronawirusem

14:15 W mediach społecznościowych prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny poinformował o dezynfekcji, która będzie przeprowadzana na terenie miasta. Więcej:

Dezynfekcja Stalowej Woli. Prezentacja prezydenta [wideo]

8:00 Przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych sklepy sieci Biedronka będą otwarte do północy – poinformowała w środę sieć. W tygodniu przedświątecznym sklepy będą czynne całą dobę – dodano. Więcej:

Biedronka wydłuża godziny otwarcia sklepów do północy

1 kwietnia

17:00 W środę rozpoczęła się dezynfekcja przystanków komunikacji miejskiej znajdujących się na terenie Sandomierza. Więcej:

Dezynfekcji poddawane są również przystanki autobusowe

16:30 Parki oraz inne miejsca wypoczynku i rekreacji znajdujące się na terenie Sandomierza zostały zamknięte. Jest to konsekwencja rozporządzenia Rady Ministrów wydanego  w związku z sytuacją epidemiologiczną. Więcej:

Miejsca rekreacji zamknięte

15:00 Do 100 zwiększyła się liczba zachorowań na COVID-19 w województwie podkarpackim. Odnotowanych zostało 5 nowych przypadków zakażenia, w tym jeden w powiecie stalowowolskim. Więcej:

100 przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Kolejna chora osoba w powiecie stalowowolskim

14:30 Burmistrz miasta i gminy Klimontów zakupił dla mieszkańców 1500 maseczek ochronnych. Zainteresowanie nimi było bardzo duże. Więcej:

Mieszkańcy Klimontowa wyposażeni w maseczki ochronne

11:30 Władze Stalowej Woli przekazały dla szpitali w Stalowej Woli oraz Nisku 180 przyłbic ochronnych. Więcej:

Przyłbice dla pracowników szpitali w Stalowej Woli i Nisku

9:45 Huta Stalowa Wola dołączyła do grona firm wspomagających placówki medyczne przekazując na ich rzecz pół miliona złotych. Więcej:

Pół miliona złotych od Huty na walkę z koronawirusem

9:15 Kolejna partia zakupionych przez tarnobrzeski samorząd przyłbic trafiła do tych, którzy pracują w służbie mieszkańcom. Więcej:

Tarnobrzescy funkcjonariusze otrzymali przyłbice

8:00 Mieszkańcy Sandomierza otrzymają od miasta maseczki ochronne. Burmistrz zachęca, aby używać ich podczas robienia zakupów.  Więcej:

Mieszkańcy Sandomierza otrzymają od miasta maseczki ochronne. Burmistrz zachęca, aby używać ich podczas robienia zakupów.  

7:30 Psycholodzy zbadali nastroje Polaków związane z epidemią koronawirusa. Poziom lęku związany z epidemią COVID-19 jest dość wysoki. Znaczna większość badanych boi się, że zachoruje ktoś im bliski (73 proc.). Obawiają się też przepełnionej służby zdrowia (72 proc.), albo kryzysu finansowego (71 proc.). Więcej:

Badanie: czego w epidemii boją się Polacy? Przepełnionej służby zdrowia, kryzysu finansowego, choroby bliskiego, paniki innych

31 marca

15:45 Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wydał zarządzenie w sprawie celebracji liturgii zbliżającego się Wielkiego Tygodnia w Kościele Katolickim. Więcej:

Diecezja Sandomierska – zarządzenie w sprawie celebracji liturgii Wielkiego Tygodnia

15:15 Liczba pracowników Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej W Tarnobrzegu zakażonych koronawirusem SARS CoV-2 wzrosła do sześciu. Więcej:

Już 6 pracowników szpitala z koronawirusem. 82 w kwarantannie

14:45 Badaniami laboratoryjnymi potwierdzonych zostało 13 kolejnych przypadków zakażenia SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Po 3 z nich dotyczą powiatów tarnobrzeskiego i niżańskiego. Więcej:

3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiatach tarnobrzeskim i niżańskim

12:45 Nowe obostrzenia wprowadza rząd w Polsce w związku z walką z epidemią koronawirusa. Coraz bardziej zostaje ograniczone przemieszczanie się. Restrykcje dotyczą także robienia zakupów. Więcej:

Zamknięte wszystkie parki, bulwary. Ograniczona liczba klientów w sklepach – rząd wprowadza nowe ograniczenia

12:30 Kalendarz miejskich wydarzeń  zostanie bardzo mocno okrojony.  Do wakacji nie będzie najprawdopodobniej żadnych imprez.  To oczywiście efekt epidemii koronawirusa. Więcej:

Sandomierski kalendarz imprez do korekty. Najprawdopodobniej wszystkie wydarzenia do wakacji zostaną odwołane

11:30 Osoba zakażona koronawirusem z powiatu sandomierskiego to pracownik szpitala w Tarnobrzegu. Więcej:

Koronawirus – powiat sandomierski. Osoba zakażona to pracownik szpitala w Tarnobrzegu

8:45 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zostało potwierdzonych w województwie świętokrzyskim. Jednym z nich jest osoba z powiatu sandomierskiego. Więcej:

Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie sandomierskim!

8:00 Nie wiadomo kiedy nastąpi szczyt, ale możliwy jest za chwilę przyrost pięciuset zachorowań na dobę – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Powtórzył apel o pozostawanie w domu. Jak podkreślił pomoże to “spłaszczyć” krzywą wzrostu zachorowań z powodu koronawirusa. Więcej:

Minister zdrowia: możliwy jest za chwilę przyrost pięciuset zachorowań na dobę

30 marca

15:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 4 z nich dotyczy województwa podkarpackiego, w tym jeden powiatu niżańskiego. Więcej:

Przypadek koronawirusa w powiecie niżańskim

13:00 Dwie osoby objęte kwarantanną na terenie powiatu tarnobrzeskiego  opuściło swoje miejsce zamieszkania, łamiąc zasady odizolowania. Więcej:

Mężczyzna siedział ze szwagrem w samochodzie, inny był na zakupach. Pierwsze złamania kwarantanny w powiecie tarnobrzeskim

12:30 Wojewódzka Stacja Santarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o wyzdrowieniu dwóch osób, u których potwierdzono zakażenie Sars-Cov-2. Jedną z nich jest osoba z powiatu stalowowolskiego. Więcej:

Kolejne dwie osoby wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem w województwie podkarpackim

9:30 W Łańcucie zmarły dwie osoby zakażone Sars-Cov-2. To 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna. Więcej:

Koronawirus. Dwa zgony w województwie podkarpackim. W tym 32-letnia kobieta

8:00 Będą wzmożone patrole i kontrole policji; być może będziemy również chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy, tak, żeby wyegzekwować obowiązujące przepisy – mówił w niedzielę wicepremier Jacek Sasin o kontrolach przestrzegania przez Polaków rozporządzenia ministra zdrowia. Więcej:

Będą wzmożone patrole policji. Być może dołączą do nich żołnierze

29 marca 

15:30 Do 13 zwiększyła się liczba przypadków zakażenia Sars-Cov-2 w powiecie tarnobrzeskim. Więcej:

13 przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim

9:30 W województwie świętokrzyskim potwierdzono 6 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwa w powiecie staszowskim. Więcej:

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa w powiecie staszowskim!

28 marca

20:45 Ministerstwo Zdrowia opublikowało najświeższe dane dotyczące rozwoju pandemii koronawirusa SARS CoV-2 w Polsce. 9 nowych przypadków zakażenia odnotowano na Podkarpaciu. Aż cztery z nich stwierdzono na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Więcej:

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim

12:45 Ojcowie dominikanie rozpoczynają transmisje mszy świętych z kaplicy klasztornej. Więcej:

Transmisje mszy świętych u sandomierskich dominikanów w internecie

27 marca

15:30 Do 58 zwiększyła się liczba zakażonych Sars-Cov-2 w województwie podkarpackim. Wśród 5 nowych przypadków po jednym dotyczy powiatów stalowowolskiego i mieleckiego. Więcej:

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. W tym powiat stalowowolski i mielecki

14:00 Burmistrz Połańca Jacek Tarnowski na swoich mediach społecznościowych poinformował, że wynik jego testu na zakażenie Sars-Cov-2 jest ujemny. Więcej:

Jest wynik testu burmistrza Połańca

13:45 Tarnobrzeski Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej zamyka Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii. Powodem jest decyzja władz sanitarnych o objęciu personelu oddziału kwarantanną. Więcej:

Tarnobrzeski szpital zamknął internę, bo pracownicy są objęci kwarantanną

8:45 Tarnobrzeska policja nie odnotowała ani jednego przypadku złamania kwarantanny przez osoby objęte tym obowiązkiem. Podobnie jest na terenie całego powiatu tarnobrzeskiego. Więcej:

Przestrzegamy kwarantanny

7:30 Na początku epidemii koronawirusa Polacy nie byli w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19 – wynika z badań CBOS. Eksperci podkreślają, że apele o przestrzeganie ograniczeń dot. epidemii powinny być kierowane przede wszystkim do ludzi młodych. Więcej:

CBOS: młodzi lekceważą przestrzeganie ograniczeń dot. epidemii; do nich należy kierować apele

26 marca

21:00 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim. 5 z nich to młode osoby. Szóstym przypadkiem jest dziecko. Więcej:

6 nowych przypadków koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim. W tym jedno dziecko

19:30 Darowizny pieniężne, środki ochrony osobistej personelu medycznego, a nawet owoce i miód  – tak różna pomoc trafia w ostatnich dniach do Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego  w Sandomierzu. Więcej:

Wielka akcja pomocy dla sandomierskiego szpitala

18:30 Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznacza kolejne pieniądze na walkę z epidemią koronawirusa. 15 milionów złotych trafi do szpitali regionu. Więcej: 

Świętokrzyskie. Szpitale dostaną 15 milionów złotych na walkę z epidemią

15:00 Nowe zarządzenia dotyczące nabożeństw, uroczystości religijnych i sakramentów wydał w czwartek biskup Krzysztof Nitkiewicz. Więcej:

Biskup sandomierski: pogrzeby tylko na cmentarzu, może w nich uczestniczyć nie więcej niż pięcioro żałobników

14:15 Podczas specjalnej wideokonferencji prezydent miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek przekazał informacje na temat sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Więcej:

D. Bożek: Chcemy chronić firmy, przedsiębiorców i pracowników

13:15 Jak poinformowała rzecznik wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek, dwie osoby z województwa, które były zakażone Sars-Cov-2, zostały wyleczone. Więcej:

Dobre wiadomości: dwie osoby z Podkarpacia, które były zakażone koronawirusem, wyzdrowiały!

11:45 W środę 25 marca, rzecznik prasowa wojewody podkarpackiego poinformowała o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u mieszkanki powiatu mieleckiego. Zakażona to lekarka pracująca w Szpitalu Wojewódzkim im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Więcej:

Lekarka z tarnobrzeskiego szpitala zakażona

11:30 Najbardziej popularne kursy komunikacji miejskiej w Sandomierzu są obsługiwane przez dwa, a nawet trzy autobusy.   Dla zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów pojazdy są codziennie dezynfekowane, niebawem będą również ozonowane. Więcej:

Koronawirus – Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej w Sandomierzu

10:30 Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu utworzył izbę przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Więcej:

Tarnobrzeg. Szpital utworzył izbę przyjęć dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

10:15 Ok. 10 proc. pacjentów chorych na astmę odkłada lekarstwa, w tym sterydy, w obawie przed spadkiem odporności i zakażeniem koronawirusem – wynika z obserwacji krakowskich alergologów. Prof. Ewa Czarnobilska przestrzega pacjentów, że takie decyzje będą mieć skutek przeciwny. Więcej:

Alergolog: odstawienie leków zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem

7:45 Narażone są wszystkie osoby starsze, nawet te czujące się zupełnie dobrze – podkreślają lekarze rodzinni i geriatrzy, którzy w związku z epidemią koronawirusa zwrócili się z prośbą do seniorów o poddanie się samoizolacji i częsty kontakt telefoniczny z najbliższymi. Więcej:

Lekarze: narażone są wszystkie osoby starsze, nawet te czujące się dobrze

7:30 Diecezja sandomierska uruchomiła Telefon Duchowego Wsparcia dla osób, które nie radzą sobie z trudną sytuacją spowodowaną epidemią koronowirusa. Więcej:

Koronawirus – Potrzebujesz duchowego wsparcia? Możesz zatelefonować

25 marca

22:30 Służby medyczne i straż pożarna interweniowały w nocy ze środy na czwartek, 25/26 marca, na osiedlu Przywiśle w Tarnobrzegu. U mieszkanki jednego z bloków stwierdzono bardzo wysoką gorączkę. Ratownicy medyczni wezwali na pomoc strażaków. Więcej:

Nocna akcja w Tarnobrzegu. Kobieta z wysoką gorączką zabrana do szpitala [wideo]

16:30 Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny podczas specjalnej wideokonferencji ogłosił zmiany w budżecie miasta w celu walki ze skutkami epidemii koronawirusa. Więcej:

Stalowa Wola. Zamiast imprez walka ze skutkami koronawirusa

16:15 Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył odprawionej w Sulisławicach mszy św. o ustanie epidemii. Duchowni modlili się w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej. Więcej:

Modlitwa przed obrazem Matki Bożej Sulisławskiej o ustanie epidemii

10:45 Kobieta, która trafiła najpierw do sandomierskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a później  do szpitala zakaźnego w Starachowicach nie jest zakażona koronawirusem. Wynik testu jest ujemny. Więcej:

Ujemne wyniki badań kobiety, która zgłosiła się do sandomierskiego szpitala z podejrzeniem koronawirusa

10:30 Druga osoba zakażona koronawirusem SARS CoV-2 w powiecie tarnobrzeskim to tarnobrzeżanin, mąż 78-latki, u której w piątek, 20 marca, potwierdzono zachorowanie na COVID-19. Więcej:

U męża chorej tarnobrzeżanki także potwierdzono zakażenie koronawirusem

9:15 Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim – to najnowsze dane resortu zdrowia. Jeden z nich dotyczy powiatu tarnobrzeskiego. Więcej:

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim

8:15 Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, np. rekreacyjna jazda na rowerze; czy restauracje nadal będą wydawać posiłki na wynos; czy potrzebne jest zaświadczenie od pracodawcy – m.in. na te pytania odpowiada rządowy portal gov.pl/koronawirus. Więcej:

Ograniczenia w przemieszczaniu się. Co można, co nie? Najczęściej zadawane pytania

8:00 Interesanci zgłaszający się do sandomierskiego magistratu obsługiwani są przy zachowaniu nadzwyczajnych środków ostrożności. Więcej:

Koronawirus -Kwarantanna również dla dokumentów. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w sandomierskim magistracie

24 marca

21:15 Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli został zamknięty. Nie są w nim odprawiane żadne nabożeństwa. Ma to związek z potwierdzeniem u jednego z kapłanów zakażenia koronawirusem. Więcej:

Ksiądz z koronawirusem, konkatedra pod kwarantanną…

21:00 Kobieta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem zgłosiła się do sandomierskiej lecznicy.  Obecnie przebywa w szpitalu zakaźnym w Starachowicach. Wyników jej badań na razie nie ma. Więcej:

Koronawirus – Pacjentka z podejrzeniem zakażenia zgłosiła się do szpitala w Sandomierzu

16:15 Trzy przypadki złamania zasad kwarantanny domowej, związanej z epidemią koronawirusa, odnotowali w ciągu ostatniej doby sandomierscy policjanci. Więcej:

Kolejne osoby złamały zasady kwarantanny w powiecie sandomierskim

14:45 Msza św. w intencji ustania epidemii koronawirusa zostanie odprawiona w środę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sanktuarium maryjnym w Sulisławicach. Tego dnia  w południe we wszystkich kościołach w diecezji zabrzmią dzwony kościelne. Więcej:

Koronawirus – Modlitwa o ustanie epidemii. Zabrzmią dzwony

14:00 Pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Stowarzyszeniu na Rzecz  Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Tratwa” w Sandomierzu będą szyć maseczki ochronne. Więcej:

Koronawirus – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sandomierzu uszyją tysiąc maseczek!

13:30 Rząd zaostrzył zasady kwarantanny. Podczas posiedzenia sztabu antykryzysowego zapadła decyzja o nowych ograniczeniach w przemieszczaniu się, zgromadzeń. Więcej:

Wyjście z domu tylko do pracy i sklepu, zgromadzenia ograniczone do 2 osób

12:30 Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz chce poznać opinie rodziców na temat uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Nie wiadomo, czy wzorem innych diecezji nie zostaną one przełożone na późniejsze terminy. Więcej:

Koronawirus – Uroczystości pierwszokomunijne pod znakiem zapytania. Trwają konsultacje. Biskup pyta rodziców

11:00 Radni Rady Miejskiej w Nisku czynnie włączyli się do akcji zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronowirusa Covid 19. Więcej:

Diety na walkę z koronawirusem

10:45 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, jeden dotyczy powiatu stalowowolskiego – to najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Więcej:

Aż 7 nowych przypadków koronawirusa na Podkarpaciu. Jeden z nich w powiecie stalowowolskim

8:45 Gmina Nowa Dęba opublikowała formularz dla firm, by móc określić skalę problemów po zaprzestaniu lub ograniczeniu ich działalności w związku z epidemią koronawirusa. Więcej:

Nowa Dęba. Gmina chce pomóc swoim przedsiębiorcom

8:30 Do 5 tys. złotych kary grozi właścicielom pubów i restauracji, którzy pomimo zakazów umożliwiają klientom konsumpcję w swoich lokalach. W miniony weekend policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z lokali na terenie gminy Cmolas, którego właściciel nie stosował się do obowiązujących przepisów. Więcej:

Nie wszystkie lokale zamknięte. Za to grozi kara!

7:45 Liczba osób zakażonych w Polsce może wynieść około 9 tys. i powinna zostać osiągnięta około 20 kwietnia 2020 r. – prognozuje spółka ExMetrix, zajmującą się prognozowaniem gospodarczym i społecznym. Około 15-20 kwietnia powinno nastąpić wyraźne zahamowanie. Więcej:

Prognoza dla Polski: 9 tys. zakażeń, a zahamowanie – od ok. 15 kwietnia

23 marca

17:30 30 przypadków koronawirusa zostało jak do tej pory potwierdzonych w województwie podkarpackim. Według najnowszych informacji, ostatnim z nich jest mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Więcej:

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie stalowowolskim

14:45 Ratownicy medyczni, ubrani w specjalne kombinezony ochronne, pobrali próbki i wymazy od mieszkańców klatki, gdzie mieszkała osoba, u której potwierdzono przypadek zachorowania na SARS-COV-2. Więcej:

Tarnobrzeg. Od mieszkańców bloku pobrano próbki do badań

13:00 Tarnobrzeski Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej wznawia przyjęcia pacjentów. Od przebywających w kwarantannie pracowników zaczęto dziś pobierać wymazy do przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa. Więcej:

Szpital w Tarnobrzegu znów przyjmuje pacjentów

11:45 Trwa stan zagrożenia epidemicznego. Władze Tarnobrzega chcą chronić firmy oraz zatrudnionych w nich pracowników i wychodzą z propozycją pomocy dla miejscowych przedsiębiorców. Więcej:

Tarnobrzeg pomoże firmom

11:30 Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny rozpoczął działania mające na celu uchronić stalowowolską gospodarkę przed ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa. Więcej:

Stalowa Wola chce wspomóc swoich przedsiębiorców

11:15 Dominikański kościół św. Jakuba w Sandomierzu został zamknięty do odwołania. Więcej:

Koronawirus – kościół św. Jakuba w Sandomierzu zamknięty

9:30 Fani Siarki Tarnobrzeg zorganizowali akcję “Siarka przeciwko Koronie”. Ma ona na celu pomoc dla szpitala w Tarnobrzegu. Więcej:

Kibice Siarki chcą pomóc szpitalowi w Tarnobrzegu

9:00 Radny powiatu staszowskiego oraz nauczyciel w Zespole Szkół w Połańcu Mariusz Zyngier wyszedł z inicjatywą akcji “To jest radnych, posłów kasa – za tę kasę… masek masa”. Więcej:

Apel radnego powiatu staszowskiego: “Przekazujmy swoje diety dla ratujących życie”

8:00 Kibice sandomierskiej “Wisły” włączają się do akcji pomocy Szpitalowi Specjalistycznemu Ducha Świętego, odpowiadając na apel grupy “Solidarni ze służbą zdrowia Sandomierz”. Przez cały najbliższy tydzień będą gromadzić najpotrzebniejsze rzeczy. Więcej:

Koronawirus – Kibice pomagają sandomierskiemu szpitalowi

22 marca

17:30 Jacek Tarnowski, burmistrz grodu energetyków, od kilku dni przebywa na kwarantannie domowej. Samorządowiec poinformował, że 12 marca uczestniczył w pogrzebie, podczas którego miał kontakt z eurodeputowanym Adamem Jarubasem. Były marszałek województwa świętokrzyskiego niedługo potem został hospitalizowany z powodu koronawirusa. Więcej:

Burmistrz Połańca na kwarantannie. Przywitał się z zarażonym europosłem

13:00 Według danych prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia, jak do tej pory 7 osób zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem. Dziś zostały potwierdzone dwa zgony z tego powodu. Więcej: 

Koronawirus zabija nie tylko starszych ludzi. Nie żyje 37-latka i 43-latek.

10:30 Diecezja sandomierska prowadzi transmisje internetowe mszy św. z kilkunastu kościołów. Więcej:

Koronawirus – Transmisje mszy św. w diecezji sandomierskiej

10:00 Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego przekazała dziś rano informację o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie. Więcej:

Kolejne zakażenie na Podkarpaciu. To kobieta z powiatu niżańskiego

21 marca

18:30 Według najnowszych danych ministerialnych w województwie podkarpackim potwierdzono 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jeden z nich dotyczy powiatu niżańskiego, pozostałe powiatu mieleckiego. Więcej:

Koronawirus – następne przypadki zakażenia w powiatach niżańskim i mieleckim

16:00 Dyrekcja i pracownicy staszowskiej lecznicy zwracają się do wszystkich ludzi dobrej z prośbą o finansowe i rzeczowe wsparcie placówki. Więcej:

Koronawirus. Szpital w Staszowie apeluje o pomoc. Musimy być gotowi do walki!

14:15 Zamiast tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę zaleca się pobłogosławienie ich w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Może to uczynić każdy ochrzczony. Parafie udostępnią wiernym tekst obrzędu” – głosi  komunikat Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. Więcej:

Koronawirus – W Wielką Sobotę wierni sami, w swoich domach, będą mogli poświęcić pokarmy

20 marca

16:30 Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu bezterminowo wstrzymuje przyjmowanie pacjentów. To efekt potwierdzenia pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u jednej z pacjentek. Część chorych, którzy mogli mieć z nią z nią kontakt, zostanie przewieziona na oddział zakaźny szpitala w Mielcu. Więcej:

50 pracowników szpitala w kwarantannie. 7 pacjentów pojedzie na oddział zakaźny do Mielca

12:15 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 27-letniej kobiety z Janowa Lubelskiego zakażonej koronawirusem, która przebywała w szpitalu w Łańcucie. Więcej:

Zmarła zakażona koronowirusem kobieta, która przebywała Nisku

11:30 W szpitalu w Tarnobrzegu przebywa starsza kobieta, u której zostało potwierdzono zakażenie koronawirusem. Więcej:

Pierwszy przypadek koronawirusa w Tarnobrzegu! Szpital zamknięty!

10:30 Europoseł i były marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas jest zakażony koronawirusem. Polityk poinformował o tym na swoim Facebooku. Więcej:

Adam Jarubas zakażony koronawirusem

10:15 W zawiązku z zagrożeniem koronawirusem, stalowowolska firma Superior Industries postanowił tymczasowo zawiesić produkcję. Więcej:

Stalowowolski Superior Industries zawiesza produkcję

8:30 Dzielnicowi z Tarnobrzega, Nowej Dęby, Gorzyc i Grębowa wspierają służby sanitarne w walce z epidemią koronawirusa na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Więcej:

Koronawirus – kontrole podczas kwarantanny w powiecie tarnobrzeskim

19 marca

22:00

22:00 Zawiązała się grupa ” Solidarni ze służbą zdrowia  Sandomierz”, która chce pomagać Szpitalowi Specjalistycznemu Ducha Świętego. Apel o wsparcie dla lecznicy już spotkał się z odzewem – jest pierwszy darczyńca. Więcej:

Koronawirus – Apel o pomoc dla sandomierskiego szpitala. Odzew już jest

21:00 Urząd Miasta poinformował przed chwilą, że ze względu na protesty ze strony mieszkańców miasta decyzja o otwarciu w ograniczonym zakresie targowiska została cofnięta. Więcej:

Tarnobrzeg. Targu jednak nie będzie…

14:00 Na przełomie roku, kiedy w Chinach wybuchła epidemia koronawirusa, w ramach przyjaźni i partnerskiej wymiany, samorząd Stalowej Woli przekazał na ręce władz Liuzhou specjalistyczne maseczki na twarz, rękawiczki, okrycia ochronne. Dziś swoją pomoc oferują władze Liuzhou. Więcej:

Władze chińskiego Liuzhou pomagają Stalowej Woli

13:00 Lokalni przedsiębiorcy i działające w regionie firmy wspierają Szpital Powiatowy w Nowej Dębie. Lecznica dostała od nich najbardziej potrzebne teraz środki ochrony indywidualnej. Wsparcie przyszło też z Ministerstwa Zdrowia, choć jest ono śladowe. Więcej:

Wspierają szpital w Nowej Dębie

12:00 Od najbliższej soboty, 21 marca, na miejskie targowisko w Tarnobrzegu powraca handlowanie. Będzie ono jednak obwarowane wieloma ograniczeniami i dotyczy wyłącznie żywności. Więcej:

Tarnobrzeg przywraca działanie targowiska

11:45 Długie kolejki na stacjach Orlen. Płynu do dezynfekcji nie było już 10 minut po dostawie… Więcej:

Płyn do dezynfekcji z Orlenu wyprzedał się… w 10 minut

11:15 Kilka dni trwało oczekiwanie. Płyn do dezynfekcji rąk trafił na stacje PKN Orlen w naszym regionie. Więcej:

Płyn do dezynfekcji dotarł na stacje benzynowe

9:45 Władze Stalowej Woli oraz Niska zamknęły place zabaw w związku z nieprzestrzeganiem apeli o unikaniu zgromadzeń. Więcej:

Zamknięte place zabaw

9:00 W województwie świętokrzyskim potwierdzono następny przypadek zachorowania na koronawirusa. To 5 osoba zakażona SARS-CoV-2 w tym regionie. Więcej:

Potwierdzony kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w woj. świętokrzyskim

8:00 Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia, z powodu koronawirusa hospitalizowane są 923 osoby, ponad 21 tys. osób objęto kwarantanną a ponad 35 tys. zgłoszono do kwarantanny po powrocie do kraju. Więcej:

Z kraju. Koronawirus – 923 osoby hospitalizowane, ponad 21 tys. objętych kwarantanną

7:45 Starosta sandomierski Marcin Piwnik zabiega o to, aby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna mogła wykonywać testy na obecność koronawirusa. Więcej:

Koronawius – Starosta prosi, aby sandomierski sanepid również mógł wykonywać testy

18 marca

14:30 Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią o nowych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dwa z nich dotyczą powiatu mieleckiego. Więcej:

Kolejni zarażeni koronowirusem w powiecie mieleckim

13:30 W celu poprawienia dostępności do teleporad Przychodnia Specjalistyczna w Tarnobrzegu uruchamia dodatkowe numery telefonów. Więcej: 

Dodatkowe numery telefonów do przychodni w Tarnobrzegu

12:30 Fundacja Artystyczna GA MON apeluje do osób, które potrafią szyć, aby pomogły szyć maseczki ochronne. Więcej: 

Poszukiwani wolontariusze do szycia maseczek!

11:30 Osoby, które w związku z koronawirusem zostały objęte kwarantanną, szczególnie osoby starsze i samotne, powinny pamiętać, że nie są pozostawione same sobie – podkreśla rządowy portal gov.pl/koronawirus. Więcej:

Jesteś objęty kwarantanną? Sprawdź, jak możesz otrzymać wsparcie

11:30 Urzędy gmin uruchomiły specjalne infolinie dla seniorów i osób samotnych. Poniżej przedstawiamy listę numerów telefonów działających w poszczególnych gminach powiatu stalowowolskiego. Więcej:

Pomoc dla seniorów i osób objętych kwarantanną – powiat stalowowolski

10:30 Według najnowszych danych resortu zdrowia jest 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest jedna osoba z województwa świętokrzyskiego. Więcej:

Koronawirus woj. świętokrzyskie – nowy przypadek zakażenia

10:00 Ratownicy medyczni ze Stalowej Woli dołączyli do akcji #NieKłamMedyka Więcej:

#NieKłamMedyka – stalowowolscy ratownicy przyłączyli się do akcji

9:30 Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawichoście informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym osoby starsze, samotne i niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc w zakupie niezbędnych artykułów spożywczych lub leków. Więcej:

Koronawirus – Pomoc dla mieszkańców gminy Zawichost

9:15 Miejski Zakład Komunalny w Stalowej woli poinformował, że każdy wyruszający z bazy autobus, stojący na przestoju i zjeżdżający do bazy jest poddawany systematycznej dezynfekcji. Odkażane są nie tylko barierki, kasowniki, poręcze, przyciski, ale również całe powierzchnie siedzisk. Więcej:

MZK w Stalowej Woli dezynfekuje autobusy [zdjęcia]

8:45 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 nowych zakażenia koronawirusem w Polsce. Jednym z nich jest mężczyzna z powiatu stalowowolskiego. Więcej:

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim!

8:00 W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wynikającym z rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wójt gminy Dwikozy Marek Łukaszek zwrócił się z apelem do mieszkańców. Więcej:

Komunikat wójta gminy Dwikozy

7:30 Polska Agencja Prasowa poinformowała, że tak zwany “pacjenta zero”, który jako pierwszy w naszym kraju zaraził się koronawirusem opuści dziś szpital w Zielonej Górze. Wynik jego testów na obecność wirusa są negatywne. Więcej:

Z kraju: Polski “pacjent zero” wyzdrowiał. Dziś opuści szpital

17 marca

19:00 W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem oraz wprowadzeniem stanu epidemicznego w Polsce, wójt Łoniowa Szymon Kołacz, zwrócił się z apelem do mieszkańców gminy. Więcej:

Apel wójta gminy Łoniów

16:30 W bursie przy ulicy Wojska Polskiego w Sandomierzu przygotowano miejsca na kwarantannę dla osób, które nie chcą odbywać jej w domach. Podobne miejsca zostały utworzone we wszystkich gminach powiatu. Więcej:

Koronawirus – bursa szkolna na kwarantannę

16:00 Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie poinformował o możliwości pomocy dla seniorów. Więcej:

Pomoc w związku z koronawirusem dla potrzebujących w gminie Nowa Dęba

13.00 Gmina Baranów Sandomierski w związku z zagrożeniem koronawirusa i wprowadzenia stanu epidemicznego w Polsce wydała komunikaty odnośnie pracy urzędu gminy, utworzenia infolinii oraz funkcjonowania przychodni. Więcej:

Praca urzędu, infolinia, funkcjonowanie przychodni -informacje dla mieszkańców gminy Baranów Sandomierski

11.00 PKS Tarnobrzeg oraz PKS Staszów zawiesiły swoje kursy autobusowe z powodu zagrożenia koronawirusem. Więcej:

Zawieszone kursy PKS-ów

9.00 Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia do 205 wzrosła liczba osób, u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Więcej:

Ponad 200 przypadków koronawirusa, kolejna ofiara śmiertelna

8.00 Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek poinformował, że na stacjach koncernu zostaną maksymalnie obniżone ceny paliw. Wszystko w związku z koronawirusem. Więcej: 

Koncern maksymalnie obniża ceny na stacjach paliw

16 marca

22.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Więcej:

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu

20.30 Minister Zdrowia Łukasz Szumowski mówił dziś w programie “Gość Wydarzeń” telewizji Polsat News, że spodziewa się w najbliższych dniach znacznego przyrostu liczby chorych w wyniku zakażenia koronawirusem. Więcej: 

Minister zdrowia: za tydzień 1500 chorych, za dwa tygodnie nawet 10 tysięcy…

17.00 Starosta Sandomierski Marcin Piwnik zaapelował do mieszkańców powiatu o ograniczenie osobistych wizyt w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu. Więcej:

Ograniczenie wizyt w sandomierskim starostwie

Share.

Comments are closed.